• Umut Kervanı kasım ayında 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı

  Umut Kervanı kasım ayında 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı
  Umut Kervanı kasım ayında 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı
  02.12.2020 Çarşamba

   

  MARDİN- İnsani yardım çalışmalarına devam eden Mardin Umut Kervanı, kasım ayında 434 aileye 59 bin 550 TL değerindeki ayni ve nakdi yardım ulaştırdı.

  Sahadaki insani yardım çalışmalarında din, dil, ırk, yerli ve mülteci farkını gözetmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Mardin Umut Kervanı, kasım ayında da faaliyetlerine devam etti.

  Bu kapsamda Kasım ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hadi Çakar, “Ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığın pandemi dolayısıyla zor günler geçirirken Mardin Umut Kervanı olarak insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi.

  Kasın ayında 434 aileye 59 bin 550 TL değerindeki ayni ve nakdi yardımları ulaştırdıklarını kaydeden Çakar, şöyle dedi:

   “Kasım ayında hayırsever kardeşlerimizin bize ulaştırdıkları bağışları Mardin Umut Kervanı olarak ‘Mardin Umut Evi Projesi’ çerçevesinde 274 aileye 51 bin TL değerinde giyim paketi ulaştırıldı.  34 aileye 850 TL değerinde ekmek paketi, 25 aileye bin 350 TL değerinde ayakkabı yardımı yapıldı. Ayrıca hayırseverlerimizin bağışlarıyla Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Afrika’da 100 kişiye bin 500 TL değerinde sıcak yemek verildi. Yine 4 bin 850 değerinde Bangladeş’te bir su kuyusu için açıldı. Rabbim katkısı olan hayırseverlerimizden ve faaliyetlerin mutfağında ter döken üye ve gönüllülerimizden razı olsun.” (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen