• TÜRSAB yönetimi Diyarbakır’da toplandı

  TÜRSAB yönetimi Diyarbakır’da toplandı
  TÜRSAB yönetimi Diyarbakır’da toplandı
  16.09.2019 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR - TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Diyarbakır’da seyahat acentası temsilcileri ile bir araya geldi.

  TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Gaziantep ve Şanlıurfa’nın ardından Diyarbakır’da seyahat acentası temsilcileri ile bir araya geldi. Diyarbakır’da 150’nin üzerinde seyahat acentası temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, 18 yıldır kronikleşmiş sorunları 18 ayda çözmeye gayret ettiklerini anlattı. Bilet acentalarının sorunlarını masaya yatıran Bağlıkaya, TÜRSAB olarak başta THY olmak üzere tüm uçak firmaları ile acentaların haklarını korumak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti. Başkan Bağlıkaya, “Ancak Bakanlıkta bekleyen yeni yasa tasarısının meclise gelmesiyle birlikte sektörün nefes alacağını, bilet acentelerinin sorunlarının çözümü için yasanın bir an önce Meclis’e gönderilerek kabul edilmesi gerekiyor. THY’nin son günlerde acentaları dahil etmeden uyguladığı kampanyaların kabul edilemez 12 bin seyahat acentası birleşerek kenetlenerek derdimizi çözeceğiz, şimdi birlik olma zamanı” diye konuştu.

  Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin ve Şırnak acentelerinin katıldığı toplantıda bölge seyahat acentaları TÜRSAB’daki değişimin devam etmesi konusunda fikir birliğine vararak Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu üyeleri Trakya ve Marmara Bölgeleri’ndeki seyahat acentaları ile bir araya gelecek. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen