• Türk genci, ABD'de Belediye Meclis Üyeliğine seçildi

  Türk genci, ABD'de Belediye Meclis Üyeliğine seçildi
  Türk genci, ABD'de Belediye Meclis Üyeliğine seçildi
  10.11.2017 Cuma
  CONNECTICUT - ABD’de doğup büyüyen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Hacıbey Çatalbaşoğlu, Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek ABD tarihine geçti. 
  ABD genelinde yapılan yerel yönetim seçimlerinde Demokrat Parti 3. sıradan Connecticut eyaletine bağlı New Haven kenti Belediye Meclis Üyeliğine aday olan Hacıbey Çatalbaşoğlu, Amerikalıların da desteğiyle meclise girmeyi başardı.
  ABD'nin Connecticut eyaletinin New Haven şehrinde Yale Üniversitesi öğrencisi olan 19 yaşındaki Hacıbey Çatalbaşoğlu'nun Demokrat Parti'den Belediye Meclis Üyeliğini kazanarak, ABD’de en genç siyasetçi ünvanını da alarak tarihe geçtiği belirtildi.
  ABD'de bir ilki başaran Demokrat Parti Belediye Meclis Üyesi Türk genci Hacıbey Çatalbaşoğlu'nun kapı kapı, dükkan dükkan dolaşarak New Haven halkından oy istedi ve yoğun bir seçim çalışması geçirdiği belirtildi.
  Dün yapılan seçimlerde ABD genelinde en genç meclis üyesi seçilen politikacı Hacıbey Çatalbaşoğlu, "Başta New Haven Belediye Başkanı sayın Toni Harp’a, Türk-Amerikan toplumuna ve New Haven halkına verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
  New Haven Belediye Başkanı Toni Harp’ın Hacıbey Çatalbaşoğlu’nun kazanabilmesi için çok büyük destek verdiği belirtildi. (İHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen