• Tavuk yumurtası üretimi nisanda azaldı

  Tavuk yumurtası üretimi nisanda azaldı
  Tavuk yumurtası üretimi nisanda azaldı
  14.06.2019 Cuma

   

  HABER MERKEZİ - Tavuk yumurtası üretimi nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 3,4 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 arttı. Tavuk eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 2,1 arttı.

  TÜİK Nisan 2019 kümes hayvancılığı üretimini açıkladı. Buna göre, tavuk yumurtası üretimi 1,6 milyar adet olarak gerçekleşti.

  Tavuk yumurtası üretimi nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 3,4 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 arttı.

  KESİLEN TAVUK SAYISI 100 MİLYON, KESİLEN HİNDİ SAYISI İSE 451 BİN ADET OLDU

  Kesilen tavuk sayısı nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 azaldı. Nisan ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 7,1 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,9 azaldı.

  TAVUK ETİ ÜRETİMİ 179 BİN 39 TON, HİNDİ ETİ ÜRETİMİ İSE 4 BİN 560 TON OLARAK GERÇEKLEŞTİ

  Tavuk eti üretimi nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 2,1 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,5 azaldı. Nisan ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 5 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23,7 azaldı.

  Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 2,1 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,1 azaldı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen