• Tarımsal arazi edindirme işlemleriyle ilgili yönetmelik yayımlandı

  Tarımsal arazi edindirme işlemleriyle ilgili yönetmelik yayımlandı
  Tarımsal arazi edindirme işlemleriyle ilgili yönetmelik yayımlandı
  14.04.2018 Cumartesi

  DİYARBAKIR- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “Tarımsal Arazi Edindirme İş ve İşlemleri Hakkında Yönetmelik” yayımladı.

  Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Tarımsal Arazi Edindirme İş ve İşlemleri Hakkında Yönetmelik” yayımlandı.

  Buna göre, tarımsal arazi edindirme iş ve işlemleri, gerçek ve tüzel kişilere ait olan tarım arazilerinde bakanlıkça yapılacak ya da yaptırılacak. Tarım arazilerinin değeri ve kira bedelleri bakanlıkça tespit edecek ya da ettirilecek.

  SATIŞ VE KİRALAMA İŞLEMLERİ

  Alıcı, satıcı veya vekilleri tarafından mahalli tapu müdürlüklerinde devir işlemleri gerçekleştirilecek. Tarafların talebi halinde, satışa çıkarılacak parseller listesindeki taşınmazların alıcısı ile satıcıları arasındaki satış işleminin gerçekleşmesine yönelik il/ilçe gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğünce aracılık işlemleri yapılacak.

  TOPLULAŞTIRMA ALANLARINDA ARAZİ EDİNDİRME

  Arazi toplulaştırma proje alanlarında çalışmaların başlamasını müteakip, arazi edindirme iş ve işlemlerinin uygulamaları ile ilgili listeler hazırlanarak, 30 gün süre ile mahallinde ilan edilecek. Arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında yeni edinilen araziler ile alıcıların sahip oldukları parseller birlikte değerlendirilerek, yeni parselasyon planları oluşturulabilecek. (HABER MERKEZİ)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen