• SURNAME DERGİSİ YILIN SPOR ÖDÜLLERİ

  SURNAME DERGİSİ YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
  SURNAME DERGİSİ YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
  23.06.2019 Pazar

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Genesis Hastanesinin Ana sponsor olduğu ,Diyarbakır Ticaret Sanayi odası,katkıları ile Bu yıl ikincisi düzenlenen “Surname Dergisi Yılın Spor Ödülleri” 25 Haziran Salı Günü saat 19:00 ‘da Şehitlik Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür merkezinde gerçekleşecek.

  ÖDÜLER ULUSAL VE ULUSLARARASINDA BAŞARI ALAN SPORCULARA VERİLECEK

  Spor, sanat ve iş dünyasının katıldığı gala gecesinde, 20 ayrı branştan toplam  45 ödülleri Diyarbakır ilini ulusal  ve uluslararası alanlarda temsil eden, Olimpiyat, Dünya, Avrupa, Balkan, Akdeniz ve Türkiye şampiyonalarında derece alan sporcular laik görülmesinde Diyarbakır  Gençlik ve Spor Hizmetleri spor şube Müdürü Akın Erim nezaretinde Spor Taban birlikleri,ASKF,TÜFAD,ve Diyarbakır Spor il Temsilcileri toplantısı sonrası belirlendi.

  Surname dergisi genel yayın yönetmeni Mehmet Aktarlı ise , ödülleri geçen yıl birincisini Diyarbakır da verdiklerini ,ikincisinde Diyarbakır ilinde vermeyi düşündüklerini belirtirken ” Asıl amacım, sporcularımızı onure edip desteklemek ve Diyarbakır’ımızın tanıtımına katkıda bulunmaktır. Bu seneki ana kriterimiz, Diyarbakır’ımızı ulusal ve uluslararası alanda temsil edilmiş olmasıdır. Olimpiyat, Dünya, Avrupa, Balkan, Akdeniz ve Türkiye şampiyonalarında derece alan sporcularımızı ön plana alarak bu tür yarışmalarda sporcularımızı motive etmek ve başarıyı yakalamalarında yardımcı olmak amacındayız” dedi.

  Konuşmasının devamında gelecek planlarından bahseden Aktarlı " Yaklaşık dört aydır bölgede spor altyapısı ile ilgili bir dosya hazırlığımız vardı ve bu dosya neticesinde böyle bir organizasyonun devamını sağlamak ve gerçekleştirmeye karar verdik. İlgili kurum ve kuruluşlarla ortak yaptığımız bu organizasyonu  bu yıl gibi her yıl gelenek haline getirmeyi  planlıyoruz” dedi.

  Aktarlı; “ ödülleri gerçek sahipleri olan ve sporun içinde gelen Spor adamı,iş dünyası,ve sporculukları ile Milli gurur haline gelen başarıya ulaşan temsil ve temsiliyetleri ile Diyarbakır ilini en iyi en güzel şekilde tanıtmasında emekleri olan değerlerimize bu ödülleri de çalışmaları ile hakları olan ödülleri bizim tarafımızdan verilmesi de ayrı bir gururdur. Yaşam Boyu Onur Ödülüne laik görülen Diyarbakırspor’un efsane başkanlarından Ali Kahramana verilmesi,çok manidardır. 20 dalda 42 ödülün dağıtılacağı gecede, Diyarbakır spor camiası, protokol, STK’lar ve bir çok kişi davet ettik” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen