• Suda kaybolan kardeşlerin cansız bedenine ulaşıldı

  Suda kaybolan kardeşlerin cansız bedenine ulaşıldı
  Suda kaybolan kardeşlerin cansız bedenine ulaşıldı
  12.07.2018 Perşembe

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Çevriksu köyünde sulama kanalına giren 2 kardeşten Semih Kızılçiçek'in de cesedine ulaşıldı.

  Silvan'ın Çevriksu (Girkê Boto) köyünde sulama kanalına giren kardeşlerden Ferit Kızılçiçek'in cansız bedenine ulaşılmasının ardından Semih Kızılçiçek'in de cansız bedenine ulaşıldı. Dün Semih (20) ve Ferit (40) Kızılçiçek kardeşler tarlalarını sulamak için öğle saatlerinde evden çıktı. Kardeşlerden uzun süre haber alamayan köylüler, DSİ'ye ait sulama kanalının çevresinde iki kardeşi aramaya koyuldu.

  Sulama kanalı kenarında elbise ve terlik bulunmasının ardından kardeşlerin sulama kanalına girdiği belirlendi. Bunun üzerine jandarma ve sağlık ekiplerine haber verildi. Jandarma ve köylüler tarafından sulama kanalına girip kaybolduklarından şüphelenilen kardeşleri bulmak için arama çalışmaları başlatıldı.

  Dün akşam devam çalışmalar sonucunda kardeşlerden Ferit Kızılçiçek'in cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp Semih'i ise arama çalışmalarına bu sabah devam edildi. Yapılan arama çalışmaları sonucunda Semih Kızılçiçek'in de cansız bedenine ulaşıldı.

  Öte yandan gece devam eden çalışmalar esnasında 10 gün önce hayvan otlatmak için evden çıkan ve kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın cesedine ulaşılmıştı. Yılmaz'ın cesedinin 30 kilometre boyuncu sürüklendiği tahmin ediliyor.  (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen