• Silvan’da Spor, sanat ve kültüre önem

  Silvan’da Spor, sanat ve kültüre önem
  Silvan’da Spor, sanat ve kültüre önem
  10.01.2019 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- İki yıl öncesine kadar olayların yaşandığı, sokağa çıkma yasaklarının hakim olduğu ve günlük hayatın felç olduğu Silvan’da şimdi spor ve kültürel faaliyetlerin rüzgarı esiyor. İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği spor ve kültürel projelerle her yaştan insan, kadınlar ve çocuklar sosyal faaliyetlere dahil oluyor.

  SODES desteği önemli

  Yakın zamana kadar olayların yaşandığı, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı, ev ve iş yerlerinin tahrip olduğu, vatandaşların bu yüzden terk ettiği Diyarbakır’ın tarihi güzellikleriyle bilinen ilçesi Silvan’da şimdi farklı bir hava ve ortam hakim. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün SODES ve Halk Eğitim Müdürlüğü desteğiyle uyguladığı kültürel ve sportif faaliyetler büyük ilgi görüyor. Her yaştan insanlar, özellikle kadınlar ve çocuklar bu faaliyetlere büyük ilgi gösteriyor.

  Tenis, badminton, masa tenisi, piyano, basketbol, voleybol, futbol, fitness ve wushu gibi  alanlarda düzenlenen kurslara yüzlerce çocuk katılıyor.

  “KISA BİR SÜRE ÖNCE ÇUKURLARIN KAZILDIĞI İLÇEDE ÇUKUR SİYASETİNDEN UZAK”

  Silvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Meki Azizoğlu, “Silvanlı çocuklar ve gençleri, kadınları çeşitli spor branşları ile ve farklı sanatsal faaliyetlerle buluşturmanın sevincini yaşamaktayız. Kısa bir süre önce çukurların kazıldığı ilçede çukur siyasetinden uzak tutarak sosyal, kültürel ve sportif  faaliyetlere kanalize etmek ,onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve güzel zaman geçirmelerini sağlamak en büyük amacımızdır. Bu faaliyetler için desteğini esirgemeyen çocuk ve gençler için özellikle büyük ilgi gösterip gerekli hassasiyeti gösteren Silvan Kaymakamımız Adem Çelik’e teşekkür ediyorum”  diyerek çalışmaların önemine dikkat çekti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen