• Serçe’nin Renk Dünyası

  Serçe’nin Renk Dünyası
  Serçe’nin Renk Dünyası
  01.05.2018 Salı

  Süleyman AYDIN

   

  DİYARBAKIR - Baharın gelişi, doğanın elvan oluşuyla yarışan Diyarbakır, her tarafın çiçeklerle bezenmesinin başka bir versiyonunu sunma hareketliliğinde. Orta refüjlerde gördüğümüz laleler ve envai çiçekler gönlümüzü açarken, göreceli bir başka renk cümbüşü de gazetemiz yazarlarından Feyza Çıkıntaş Serçe'den gelecek. “Serçenin Renk Dünyası” karma kişisel resim sergisi Cegerxwin Kültür Merkezi'nde resim severlerle buluşacak.

   

  Diyarbakır türkülerinin, cümbüş ve sesin ustası, mevlit ve güzel Kuran tilavetinin unutulmaz ismi Rahmetli Tarık Çıkıntaş'ın kızı, babası ile aynı sanatı icra etmesinin yanında farklı alanlardaki sanat dallarında da kendini gösteriyor. On parmağında on marifet minvalinde karşımıza çıkarken yeni bir heyecan için gün sayıyor. Aynı zamanda gazetemize eski günlerden getirdikleri ile gönüllere nostaljiyi nakşederek eski günlere götüren yazarımızın “Serçenin Renk Dünyası” karma kişisel resim sergisi Cegerxwin Kültür Merkezi'nde resim severlerle buluşacak.

  SERGİ ÜCRETSİZ GÖRÜLEBİLECEK

  2,3,4 Mayıs tarihlerinde ücretsiz olarak görülebilecek sergide Feyza Çıkıntaş Serçe'nin tuvalden tabloya başarısını görmek için sabırsızlananların yanında, ressamında heyecanı gözden kaçmadı. 

  SERÇE’DEN SERGİ DAVETİ

  “İlk sergim ve yoğun heyecanım” cümleleri ile duygularını ileten Çıkıntaş Serçe şöyle konuştu: “Normalde iktisadi tecrübem ve becerimin yanında farklı bir alanda varsıllaşmak beni de mutlu ettiği gibi, gelen misafirlerimi de farklı ürpertilerle hoşnut edecektir. Röprodüksiyon tarzı çalışmalarımı sergilemek ayrı bir haz olsa gerek” dedi.

  Serçe tüm Diyarbakır halkını sergisine beklediğini de sözlerine ekledi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen