• Selman’ı ararken kayıp Yusuf’un cesedi bulundu

  Selman’ı ararken kayıp Yusuf’un cesedi bulundu
  Selman’ı ararken kayıp Yusuf’un cesedi bulundu
  12.07.2018 Perşembe

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde sulama kanalına düşen Selman ve Fırat Kızılçiçek’i arayan ekipler 10 gün önce hayvan otlatmaya giden ve kendisinden bir daha haber alınamayan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın cesedini buldu. Olayı haber alan yakınları sinir krizi geçirirken, Yusuf’un cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için kaldırıldığı hastane morgunda yapılan otopsisinin ardından aileye teslim edilen Yusuf’un cenazesi Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Mahallesi’nde defnedildi.

  Silvan ilçesine bağlı Yeşerdi köyünde arazilerini sulamak isteyen 18 yaşındaki Selman Kızılçiçek dengesini kaybederek sulama kanalına düşmüş, kardeşinin kanala düştüğünü gören ağabey Fırat Kızılçiçek de hiç düşünmeden suya atlamıştı. Akıntıya kapılan iki kardeş suda kaybolurken çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma ekibi, AFAD, UMKE ve 112 acil servisleri sevk edilmişti. Jandarmanın da bölge güvenliği sağladığı arama kurtarma çalışmalarında kanalın suyu kapatıldıktan sonra ağabey Fırat Kızılçiçek’in cansız bedenine ulaşılmıştı.

  YUSUF’UN CESEDİ 30 KİLOMETRE UZAKTA BULUNDU

  Ağabey Fırat Kızılçiçek’i bulduktan sonra Selman Kızılçiçek’i aramaya devam Büyükşehir Belediyesi Su Altı Arama Kurtarma ekipleri 10 gün önce hayvan otlatmak için evden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın cansız bedenini köyüne yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan sulama kanalında buldu.

  CENAZE AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

  Olayı haber alan yakınları sinir krizi geçirirken Yusuf Yılmaz’ın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cenaze otopsisinin ardından ailesine teslim edildi.

  Anne Fatma Yılmaz ve ağabey Bünyamin Yılmaz, Yusuf’un cenazesi arabaya konulurken gözyaşlarına hakim olamadı. Cenaze, Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Mahallesi’nde defnedilecek. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen