• Şehit yakınları ve Gaziler onuruna yemek verildi…

  Şehit yakınları ve Gaziler onuruna yemek verildi…
  Şehit yakınları ve Gaziler onuruna yemek verildi…
  20.09.2019 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR – Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu ile eşi Ayşe Güzeloğlu’nun ev sahipliğinde 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verilirken, Vali Güzeloğlu’nun konuklarına yakın ilgili dikkat çekti.

  Verilen yemeğe Güzeloğlu’nun yanı sıra; adli, mülki ve askeri erkân, kurum müdürleri, gaziler ve şehit yakınları katıldı. Kur-an ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın Şehitlerin ruhuna dua etmesi ile devam etti.

  Ardından davetlilere hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu konuşmasına “Gaziler gününde böylesi seçkin bir toplulukla birlikte olmaktan onur duyduğunu ifade ederek, bu toprakları bizlere vatan eyleyen ve bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi

  Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden bütün gazilerimizi rahmetle anıyorum’’ diyerek başladı.

  Konuşmasının devamında, bu emaneti üstlenenler olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin bize emaneti olan bütün değerleri tıpkı onlar gibi yeri geldiğinde canını feda etme pahasına savunarak ebediyete kadar koruma kararlılığında olduğumuzu vurgulayan Güzeloğlu,

  “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti sonsuza kadar bu şuurla ve bu duruşla payidar olacaktır. Varlığımıza ve birliğimize kasteden bütün ihanet şebekeleri, işbirlikçileri ve destekçileri bu milletin imanlı her bir ferdinin karşısında yok olup gidecektir” dedi.

  “Sizler, her biriniz bu kahramanlığın seçkin temsilcilerisiniz. Şehitleriniz olan eşleriniz, evlatlarınız, babalarınız sizin ve bizim ortak değerlerimizdir. Şehitlerimiz ile aynı safta aynı kararlılıkla ve imanla mücadele eden, bugün göğsünde şeref nişaneleriyle gaziliğin şerefini aynı iman ile temsil eden sizlersiniz” diyen Sayın Güzeloğlu, gazilerimiz ile gurur ve onur duyduğunu ifade ederek devlet olarak bütün kurumlarımızla gazilerimizin emrinde ve hizmetinde olmaktan büyük bir şeref duyduğunu belirtti.

  Konuşmaların ardından 19 Eylül Gaziler Günü, şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen yemekle sona ererken, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu ile eşi Ayşe Güzeloğlu’nun konuklarına yakın ilgili dikkat çekti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen