• Sarıyer-Amed maçında naklen yayın

  Sarıyer-Amed maçında naklen yayın
  Sarıyer-Amed maçında naklen yayın
  14.09.2018 Cuma

  DİYARBAKIR- İstanbul’da oynanacak olan Sarıyer-Amedspor karşılaşması, Türkçe ve Kürtçe anlatımla olmak üzere TRT Kürdi tarafından canlı yayınlanacak. Yayın için TRT Kürdi’ye teşekkür eden iki kulübün başkanları da centilmenlik mesajları verdi.

  MAÇ SAATI 15.30

  2.Lig,3.Lig ve BAL maçlarını canlı yayınlayarak bu alandaki önemli bir yayın açığını kapatan TRT Kürdi, 2018-2019 sezonunda da yayınlarına devam ediyor. Şu ana kadar 3.Lig’de Batman Petrolspor-Karbel Karaköprü Belediyespor ve Kırşehir Belediyespor-Adıyaman 1954Spor maçlarını yayınlayan TRT Kürdi, bu hafta sonu ise 2.Lig Beyaz Grup’taki Sarıyer-Amedspor karşılaşmasını Türkçe/Kürtçe çift dilli anlatım seçeneği ile ekrana getirecek. Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda bugün saat 15.30’da başlayacak.

  KULÜPLERDEN TEŞEKKÜR VE DOSTLUK MESAJI

  Yayın için TRT Kürdi’ye teşekkür eden Sarıyer Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, Diyarbakır kenti ile geçmişe dayanan dostlukları olduğuna dikkat çekerek centilmenlik mesajı verdi. Akkoyun, “Bizler siyaset yapmıyoruz, spor kulübüyüz. Diyarbakırspor’la çok eskiye dayanan dostluğumuz var. Dolayısıyla Diyarbakır kenti bizim dostumuz ve kardeşimizdir. 3-5 kendini bilmezin yaptığı camialara mal edilemez. Maçın canlı yayınlanacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu yüzden hiçbir talepte bulunmadan izin verdik” dedi.

  Amedspor Kulübü Başkanı Nurullah Edemen de maçın dostça ve centilmence geçmesini temenni ederek, “TRT Kürdi’nin maçı canlı yayınlamasını önemli ve değerli buluyoruz. İnşallah maç centilmence geçer. Tüm arzumuz ve beklentimiz bu yöndedir” ifadelerini kullandı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen