• Şanlıurfalı çocuklar, inşaat atölyesinde buluştu

  Şanlıurfalı çocuklar, inşaat atölyesinde buluştu
  Şanlıurfalı çocuklar, inşaat atölyesinde buluştu
  18.09.2018 Salı

   

  ŞANLIURFA - Çocuklarda, sağlıklı, çevreye uyumlu, güvenli yapı ve konut bilincinin oluşmasına katkı sunan Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, geleceğin inşaat mühendislerini inşaat atölyesinde buluşturdu.

  AVM, 4-12 yaş arasındaki ziyaretçilerine yönelik atölyesinde, kostüm giyip baret takarak maketten yapılar inşa eden çocuklar, hem oynadılar, hem eğlendiler hem de öğrendiler. AVM’nin ortak kullanım alanında oluşturulan çim halı ve renkli çitlerle çevrili etkinlik alanında, animatörler, teknik personel ve süpervizör nezaretinde tuğla legolarla maket evler inşa edip, boyama yapan çocuklar, yaz tatilinin son günlerinin tadını çıkardı.

  İnşaat Atölyesinde, bir konut inşaatının aşamalarını oynayıp eğlenerek öğrenen çocuklar, inşaat mühendisliği mesleğini de tanıma fırsatı buldular. Harç yapımından tuğla dizmeye, duvar boyamadan peyzaj ve oyun alanlarına kadar bütün aşamaları kendi hayal güçlerini kullanarak oluşturan çocukları, aileleri de mutlulukla izlediler. Güvenli, eğitici, eğlenceli bir ortamda vakit geçiren çocuklar, hem de sağlıklı ve güvenli bir konutun nasıl olması gerektiğini deneyerek öğrendiler.

  Uzaktan kumandalı araba parkurunda oyuncak kepçeleri hareket ettiren, pedallı oyuncak kepçe ve traktörleri sürme imkanı bulan çocuklar, tatil anılarıyla AVM’den ayrıldılar.11 Eylül’de başlayıp 16 Eylül Pazar gününe kadar süren okula dönüş etkinliğinden ücretsiz bir üyelik sistemi olan Piazza Club başvuru formunu dolduran ailelerin çocukları ücretsiz yararlandı. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen