• Şampiyona Mektebim okulundan altın…

  Şampiyona Mektebim okulundan altın…
  Şampiyona Mektebim okulundan altın…
  06.08.2018 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR –Diyarbakır Mektebim okulu, burslu öğrencisi Türkiye Karate Şampiyonu milli sporcu Sena Kızılaslan’ı altın ile ödüllendirdi. Sena, 15 günde İstanbul, Denizli ve Çanakkale illerinden yapılan Uluslararası Karate Şampiyonalarını şampiyon olarak tamamladı.

  Sena Kızılaslan’a Diyarbakır Mektebim okulları Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Merdoğlu, Genel Müdür Servet Oguzhanlı ve Okul Müdürü Barış Öztek okul yönetim binasında kabul ederek altın vererek ödüllendirdiler. Şampiyon ise şampiyonlarda kazandığı şampiyonluk kupasını, altın madalyası ve müsabakalar da içinde çekilin fotoğrafını okul yönetimine takdim ederek teşekkür etti.

  3 İLDE ŞAMPİYON 2 KUPA 6 MADALYA ALDI

  Milli karateci Sena Şampiyonlarda hem bireysel hem de takım maçlarında 13–15 Temmuz tarihleri arasında yapılan İstanbul Uluslararası Turkish Open Karate Şampiyonası, 20–23 Temmuz Denizli 5. Uluslararası DEKAI-DO Karate şampiyonası ve 26 – 29 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale Uluslar arası TROIA Karate Şampiyonasında toplamda 2 kupa 4 altın 2 bronz madalya kazanarak şampiyonalarda ise büyük bir başarıya daha imza atarak Diyarbakır’ın gururu olmaya devam ediyor.

  15 GÜNDE 3 İL ŞÖYLE

  15 günde 3 ilde yapılan karate şampiyonasına 13-15 Temmuz Tarihleri arasında yapılan İstanbul Uluslararası Turkish Open Karate Şampiyonası’na dünyanın birçok ülkesinden ve 55 ilden 1660 yakın sporcu, 20-23 Temmuz Denizli 5.Uluslararası DEKAI-DO Karate şampiyonasına 35 il ile 75 Kulüpten 1200 yakın sporcu ile 26 – 29 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale Uluslar arası TROIA Karate Şampiyonasına ise 4 ülke, 21 il ile 55 kulüp ten 950 yakın sporcu katılım ile gerçekleşmişti.

  SENA TÜRKİYE VE DİYARBAKIR’IN GURURU OLDU

  Diyarbekirspor Kulübü Lisanslı sporcusu ve Diyarbakır Mektebim Kolejini burslu öğrencisi Sena Kızılaslan, 15 günde 3 ilde yapılan karate şampiyonasında 2 kupa 6 madalya aldığını bunun da çok önemli olduğunu ancak hedefi olan daha önemli ve öncelikli olarak ve ilk olarak katılacağı Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında şampiyon olmak olduğunu bunu içinde bu tür müsabakalar tecrübe kazanmak acısında önemli olduğunu ifade etti.

  “HEDEFİM ÜMİT 21 YAŞ ALTI KARATE ŞAMPİYONU OLMAK”

  Türkiye Minik ve Yıldızlar 2017 Karate şampiyonu olan Milli sporcu Sena, “Başarmak için çok çalışmak lazım bunun içinde 2017 de Allah nasip etti. Şampiyon oldum şimdi ise önümde daha büyük ve zor olan 2018 Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası var hedefime ulaşmak için durmadan çalışacağım bunun içinde disiplin, azim, hırs lazım. Allah nasip ederse inşallah buradan iyi bir sonuç alarak hedefim olan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında şampiyon olmak. Bana her konuda destek olan lisanslı olduğum Diyarbekirspor Kulübü başkanım Bilal Kadayıfcıoğlu ile Onursal Başkanımız Fevzi İlhanlı’ya Burslu olarak eğitim öğretim veren Diyarbakır Mektebim Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Merdoğlu,'na Genel Müdür Servet Oğuzhanlı'ya, Okul Müdürü Barış Özbek’e ve benim üzerimde emekleri olan Yetiştiren Türkiye Karate Milli takımlar Antrenörü Mehmet Yazar’a ve Diyarbakır Karate il temsilcisi ve karate Milli Takım Antrenörü Ahmet Yazar Hocalarıma Teşekkür ederim” dedi.

  YAZAR EN ÇOK MADALYA KAZAN İSİM SENA OLDU

  Diyarbakır Karate İl Temsilci ve Karate Milli takım Antrenörü Ahmet Yazar ise “Geçmişe nazaran artık Türkiye Karate Milli Takımında birçok sporcumuz var. Diyarbakır karate sporu alt yapısını güçlendirmek adına tüm ulusal ve uluslarası maçlara katılmaya önem veriyoruz Diyarbakır karatesi olarak 15 gün içinde 3 ilde yapılan karate şampiyonlarda katılarak büyük bir başarıya daha imza atık yapılan Şampiyonalarda başarıya en büyük damgayı vuran sporcularımızdan ise  2 Kupa 6 Madalya alarak kazanan Sena Kızılaslan, ile 1 Kupa 3 Yusuf  Kaya 1 Kupa 2 Madalya alan Muhammed Yusuf Yazar, Hüseyin Demir, Zeynep Akçakmak, Hatun Tek, Ceren Binen, Işıl Ertuğrul ise madalya ve kupa kazanan sporcularımız oldular ve diğer altyapıda olan sporcularımız için bu tür büyük maçlarda tecrübe kazanması adına çok önemlidir. Bu tür ulusal ve uluslararası maçlara götürdüğümüz sporcularımız ise Gittikçe bölgemizde daha inançlı daha verimli olduğunu görmeye başladık. Bunlarda Avrupa şampiyonu bile çıkararak başarımıza bir yenisini daha ekledik. Tabii bunlar çalışarak, ter dökerek ve sonrasında elde edilen başarılarla oluşuyor, meydana geliyor. Daha büyük başarılar için daha fazla çalışacağız emek ve ter dökeceğiz” dedi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen