• Şair-Yazar Gördük ile Evirgen’den öğrencilere şiir dinletisi ve söyleşi…

  Şair-Yazar Gördük ile Evirgen’den öğrencilere şiir dinletisi ve söyleşi…
  Şair-Yazar Gördük ile Evirgen’den öğrencilere şiir dinletisi ve söyleşi…
  20.01.2019 Pazar

   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - Diyarbakırlı Şair ve Yazar Abdulkadir Nur Gördük ile İbrahim Evirgen, Huzurevleri İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya gelerek, şiir dinletisi ve söyleşi yaptılar.

  Düzenlenen etkinliğe, Huzurevleri İlkokulu Müdürü Timur Kaymaz, Müdür Yardımcıları Mehmet Ali Kartal, Hacire Çakabay, Bedri Büyükbayram ile okulda görev yapan öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Birinci dönem sonu yapılan etkinlik için okul Müdürü Timur Kaymaz, “Bu tür sosyal etkinliklerin öğrencilerin kişisel ve sosyal yönden gelişmelerine birçok katkılar sağladığını belirterek, “Okulumuz öğrencileri için düzenlediğimiz birinci dönem sonu etkinliğinde,   Şair-Yazar Abdulkadir Nur Gördük ve İbrahim Evirgen’i okulumuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

  Okul Müdürü Kaymaz yaptığı konuşmada, “Sosyal etkinliklerin birçok yararları vardır. En önemlisi öğrenciler,  çevresindeki insanlarla sağlam bir iletişim kurabilme yeteneği kazanırlar. Ayrıca,  özgüveni artan öğrenciler,  sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Bu niteliği kazanan bireylerin hayatta başarılı olma konusunda büyük avantajlar elde ettiği unutulmamalıdır. Başarı,  başarıyı getirir. Öğrencilere değişik sosyal etkinliklerle öz güven duygusu ve sorumluluk bilinci kazandıran eğitim kurumları, bireyleri hayata hazırlama konusunda büyük bir işlevi yerine getirmiş sayılırlar. Kaynaşma ve dayanışma ruhu içerisinde hareket edebilmek, nerede ve nasıl konuşup, nasıl davranacağını bilebilmek önemli özelliklerdendir. Bu özelliklerin kazanılmasında sosyal etkinliklerin önemi büyüktür. Dolayısıyla 2018–2019 eğitim-öğretim birinci yarıyıl sonu düzenlediğimiz etkinlikte aramızda olan ve çok yararlı bir söyleşi yapan değerli şair ve yazar,  hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

  Samimi ve sıcak bir ortamda geçen Şiir Dinletisi ve Söyleşi’nin ardından Abdulkadir Nur Gördük ile İbrahim Evirgen, “Huzurevleri İlkokulu öğrencileriyle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduk. Öğrenciler bizleri can kulağıyla dinlediler. Hepsi de pırıl pırıl olan bu öğrencilere, faydalı olabilmişsek kendimizi mutlu hissederiz. Bu güzel etkinliği düzenleyen okul idaresine, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyoruz.” şeklinde duygularını dile getirdiler.

  Şiir Dinletisi ve Söyleşi’nin ardından yazarlar okul kütüphanesine yazmış oldukları kitaplardan imzalayarak, hediye ettiler.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen