• Ronaldo maaşında indirime gitti

  Ronaldo maaşında indirime gitti
  Ronaldo maaşında indirime gitti
  29.03.2020 Pazar

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Tüm dünyayı etkisi altına Korona virüs (COVİD _19) Spor kulüplerini de ekonomisini vurdu Türkiye gibi Avrupa’nın da hemen hemen bütün ligleri askıya alınırken, kulüplerin gelirleri de ağır darbe yedi

  Corona virüs tüm insanlığı etkisi altına aldığı gibi spor kulüplerin de ekonomik anlamda darbe vurdu  spor kulüplerinin Başta lig olmak üzere maç günü, ürün satışı gibi gelir kalemleri sıfırlanan ekipler, çareyi futbolcuların maaşlarında indirime gitmekte buldu.

  Türkiyede ki sporcularında aralarında bulunduğu gibi Avrupada ki sporcular kulüplerine maaş indirimlerine gidildi Avrupanın köklü takımlarından Juventus kaptanı Chiellini aracılığıyla oyuncularla bir görüşme gerçekleştirdi. Başta Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo olmak üzere tüm takım indirim talebine olumlu yanıt verdi.

  Çin'de başlayarak dünyaya yayılan corona virüsü salgınının en çok etkilediği ülke İtalya oldu. Serie A başta olmak üzere tüm ligler askıya alınırken, kulüplerin ekonomisi de derin yara aldı.

  Gelir kalemleri neredeyse sıfırlanan kulüpler, ekonomik olarak ayakta kalabilmek için bir dizi çalışmalara başladı. Bu önlemlerden biri de oyuncu maaşlarında yapılacak indirim. Kulüplerin en büyük gider kalemi olan oyuncu alacaklarında indirim sağlanırsa, biz nebze olsun rahat edeceğini düşünen ekipler, görüşmelere başladı.

  İtalya'nın köklü takımlarından biri olan Juventus, kaptan Chiellini'yi bu görev için harekete geçirdi. Buffon ve Chiellini takımdaki yıldız isimlerle görüşerek fedakârlık yapılmasını istedi. Ronaldo ve birçok yıldız Juve'den gelen bu talebe olumlu yanıt verdi.

  Üzerlerine düşen neyse yapacaklarını ifade eden oyuncuların bu tavrı, siyah-beyazlı yönetimin yüzünü güldürdü. İtalyan basınında yer alan habere göre, yıllık 31 milyon euro kazanan Ronaldo'nun 3.8 milyon euroluk bir rakamdan vazgeçti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen