• Perakende satış azaldı

  Perakende satış azaldı
  Perakende satış azaldı
  17.02.2019 Pazar

   

  DİYARBAKIR - Türkiye İstatistik Kurumu, 2018 yılının aralık ayında perakende satışın azaldığını açıkladı.

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, 2018 yılının aralık ayı perakende satış endekslerini açıkladı. Buna göre, perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,2 azaldı.

  Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2018 yılı aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,2 azaldı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 12,6, otomotiv yakıtı satışları yüzde 9,5 azaldı.

  Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2018 yılı aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 1, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 0,4, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,5 azaldı.

  Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2018 yılı aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 15,2, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 9,6, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,5 arttı.

  Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2018 yılı aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 1,6 azaldı. Aynı ayda gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 1,1, otomotiv yakıtı satışları yüzde 6,1 azalırken, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,4 arttı. (HABER MERKEZİ)

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen