• Özkılıç: Güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için üretmeye devam…

  Özkılıç: Güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için üretmeye devam…
  Özkılıç: Güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için üretmeye devam…
  13.06.2018 Çarşamba

  Engin ÖZTÜRK – ÖZEL HABER

   

  DİYARBAKIR - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı ilk çeyreğine ilişkin dönemsel gayrisafi yurtiçi hâsıla verisini açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 7,4 büyüdü. 2018 yılı büyüme rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, açıklanan rakamların sevindirici olduğunu söyledi. Özellikle sanayi sektörünün en fazla büyüyen sektör olmasının iş dünyası tarafından olumlu karşılandığını aktaran Özkılıç, “Rakamlar gösteriyor ki, ekonominin çarkları dönmekte, uygulanan teşvik politikaları sahada karşılığını bulmaktadır. Seçim sonrası artacak güven ortamında sanayileşme daha da hız kazanacağını değerlendiriyoruz. Güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için üretmeye devam ediyoruz” dedi.

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı ilk çeyreğine ilişkin dönemsel gayrisafi yurtiçi hâsıla verisini açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 7,4 büyüdü.

  SANAYİ SEKTÖRÜ OLDUKÇA BÜYÜDÜ

  Gayrisafi yurtiçi hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2018 yılının birinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre tarım sektörü yüzde 4,6, sanayi sektörü yüzde 8,8, inşaat sektörü yüzde 6,9 arttı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 10 arttı.

  ÖZKILIÇ: AÇIKLANAN RAKAMLAR SEVİNDİRİCİ

  Açıklanan 2018 yılı büyüme rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doğu Güneydoğu Sanayici İş İnsanları Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, açıklanan rakamların oldukça önemli ve sevindirici olduğunu söyledi.

  “DEMEK Kİ EKONOMİNİN ÇARKLARI DÖNÜYOR”

  Türkiye’nin büyümesinin gelecek açısından da önemine değinen DOGÜNSİFED Başkanı Aziz Özkılıç, “Yatırım yapılabilir düzeydeki bir ülke büyümesini kat be kat arttıracaktır. Büyüme rakamlarının bu dönem için de yüzde 7,4 olarak gerçekleşmesi ve özellikle açıklanan verilerin sanayi sektörünün inşaat sektöründen fazla büyüdüğünü göstermesi iş dünyası tarafından çok olumlu bir karşılık bulmuştur. Büyüme rakamları bize şunu gösteriyor; demek ki ekonominin çarkları dönüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük destek ve katkısıyla devletimiz ve hükümetimiz tarafından uygulanan teşvik politikaları sahada karşılığını bulduğu net olarak ortaya çıkıyor.

  “SEÇİM SONRASI ARTACAK İSTİKRAR VE GÜVEN ORTAMINDA SANAYİLEŞME DAHA DA HIZ KAZANACAK”

  Türkiye’nin seçim ile birlikte geçeceği yeni yönetim modelinin de mevcut aksaklıklara ‘Dur’ diyeceğini ve büyüme hızının istikrar ile birlikte daha da artacağını düşündüğünü dile getiren Özkılıç, “Seçim sonrası artacak istikrar ve güven ortamında sanayileşmenin daha da hız kazanacağını değerlendiriyoruz. Güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için üretmeye devam ediyoruz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen