• Okul Sporlarında dart ve tenis müsabakaları tamamlandı

    Okul Sporlarında dart ve tenis müsabakaları tamamlandı
    Okul Sporlarında dart ve tenis  müsabakaları tamamlandı
    11.01.2019 Cuma

     

    DİYARBAKIR- Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2018–2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Tenis Gençler (Kız-Erkek) ve Dart Gençler (Kız-Erkek) mahalli müsabakaları büyük çekişmelerin ardından oynanan final müsabakalarıyla sona erdi.

    Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programı 08-10 Ocak 2019 tarihleri arasında Tenis Gençler Kategorisinde 4 Kız ve 5 Erkek olmak üzere toplamda 9 okuldan 60 sporcu katılırken, 07-10 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılan Dart Gençler Takımlarından 22 Erkek ve 18 kız olmak üzere toplamda 40 okuldan 160 sporcu katılım ile gerçekleşti.

    TENİS VE DART BÜYÜK HEYACANA SAHNE OLDU

    Okullararası Tenis Gençler müsabakası Büyükşehir Belediyesi 75 metre yol Kapalı Tenis Kortlarında yapılan organizasyonun final müsabakaları büyük bir heyecana sahne olurken, Dart Müsabakası ise Seyrantepe Spor Salonu Dart Odasında yapıldı. Büyük heyecana sahne olan mücadeleleri sporcu velileri de ilgi ve keyifle izledi.

    DEMİR, HER İKİ BRANŞA DA BAŞARILAR DİLEDİ

    Dereceye giren okullara kupa ve madalyaları ödül töreni ile takdim edildi. Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir; “3 gün boyunca süren Okul Sporları Tenis Gençler kategorisi ve Dart müsabakalarına katılım sağlayan bütün Okullarımıza, Sporcularımıza ve Öğretmenlerimize teşekkür ederim. 06-10 Mart 2019 tarihleri arasında Mersin ilinde bölge müsabakalarında Tenis Gençlerde Diyarbakır ilini ve okulunu Temsil edecek 23-24 Şubat 2019 Tarihleri arasında ise Erzincan ilinde bölge Müsabakalarında temsil edecek okullarımıza şimdiden başarılar dilerim” dedi.

    Tenis Gençler kategorisinde Diyarbakır da dereceye giren Erkek sporcular ise şöyle:

    1-Özel Diyarbakır Final Fen Lisesi,2-Özel Diyarbakır Okyanus Anadolu Lisesi

    3-Özel Diyarbakır Ted Koleji Anadolu Lisesi,4-Alparslan Anadolu Lisesi

    Tenis Gençler kategorisinde Diyarbakır da dereceye giren Kız sporcular ise şöyle:

    1-Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi,2- Özel Diyarbakır Final Fen Lisesi

    3-Özel Diyarbakır Bahçeşehir Fen Lisesi,4-Bağlar İ.B.B Kiptaş MTAL

    Dart Erkekler  kategorisinde Diyarbakır da dereceye giren  sporcular ise şöyle:

    1-Ergani Şehit Lütfü Gün MTAL,2-Koşuyolu MTAL,3-Ergani Anadolu Lisesi,,4-Bismil Fen Lisesi

    Dart Kızlar kategorisinde Diyarbakır da dereceye giren sporcular ise şöyle:

    1-Bağlar MTAL,2-Koşuyolu MTAL,3-Makam Dağı Anadolu Lisesi Ergani,4-Ergani Anadolu Lisesi

     

    • Haber Ara

    • Gazete Manşetleri

  • Son Eklenen