• Mısır’da halk Sisi'ye karşı meydanlarda!

  Mısır’da halk Sisi'ye karşı meydanlarda!
  Mısır’da halk Sisi'ye karşı meydanlarda!
  22.09.2019 Pazar

   

  MISIR - Mısır'da yolsuzlukla suçlanan darbeci Sisi’yi protesto etmek için halka sokaklara inme çağrısı yapılmıştı. Mısırlılar akşam saatlerinde Kahire'deki Tahrir Meydanı'nda Sisi'yi protesto etmeye başladı. Polis ise protestocuları gözaltına almaya başlarken, meydan etrafındaki dükkanları da kapattırıyor. İspanya’da yaşayan Mısırlı Muhammed Ali, Sisi'yi yolsuzlukla suçladıktan sonra halkı sokağa çağırmıştı.

  DARBECİ GÜÇLER ÖNLEM ALMAYA ÇALIŞTI

  Çağrının ardından, yerel kaynaklarca, güvenlik güçlerinin ülkenin büyük meydanlarda dağılarak onlarca kişiyi gözaltına aldığı, İttihadiye Sarayı’na giden yolları ve köprüleri kapattığı bilgisi aktarıldı.

  HALK MEYDANA VE SOKAKLARA İNDİ!

  Ancak tüm önlemlere rağmen büyük bir kalabalık Tahrir Meydanı'nda toplanarak darbeci Sisi aleyhine sloganlar atmaya başladı.

  POLİS GÖZALTILARA BAŞLADI! DÜKKANLAR KAPATTIRILIYOR

  Tahrir Meydanı'nda ve sokaklarda halk kalabalığı giderek artarken, polis ise gözaltılara başladı. Öte yandan, polisin Tahrir Caddesi üzerindeki dükkanları kapattırdığı ifade ediliyor.

  ABD'YE GİDECEKTİ, İPTAL EDEBİLİR

  Öte yandan, Cumhurbaşkanı Sisi’nin Birleşmiş Milletlerin (BM) Genel Kurulu için New York’a yapacağı ziyareti iptal edilebileceği belirtiliyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen