• Minik cimlastikçiler diplomaları aldılar

  Minik cimlastikçiler diplomaları aldılar
  Minik cimlastikçiler diplomaları aldılar
  13.06.2018 Çarşamba

  DİYARBAKIR- Diyarbekirspor Karate Spor Salonunda yapılan Çağla Spor Akademisi Cimlastik Kulubü 3 ile 12 yaş grubu Minik Sporcularına Sertifika ve diplomalarını sezonu kapanış töreninde sporcu ve aileleri ile birlikte verildi.

  Eğitimlere katılan 3  ile 12 yaş arası 80 öğrenci, eğitimleri başarı ile tamamlayarak katılım belgesi ve madalya almaya hak kazandı. Diyarbekirspor Karate Spor Salonunda düzenlenen kapanış törenine öğrenciler, veliler ve eğitmenler katıldı.

  “SPORTİF  BAŞARIYA GİDEN YOLDA ZAMANIN DOĞRU KULLANILMASI GEREKİYOR”

  Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, Diyarbakır’ın bu tür spor salonu açarak 3 ila 12 yaş aralıklarında minik sporculara sporun da ana temeli olan Cimnastik sporu ileride daha sağlıklı ve başarılı sporcular yetişmesinde destek olduğu için Çağla Spor Akademisi Cimlastik Kulubü Antrenörü Çağla Demirdağ Türk Hocam’a teşekkür ederim. Cimnastik sporu ise denge kurmada problem yaşayan çocuklar için de etkili bir unsur haline gelmektedir. Estetik bir duruşa sahip olan cimnastik eğitimi almış çocuklar kuvvet antrenmanları ile kendilerini geliştirebilmektedir İyi bir temel hazırladığı için bu anlamda Yaşam boyu spor faaliyetlerine verdiğimiz önemi birçok farklı mecrada sıklıkla ifade ediyor ve bu konuda elimizdeki imkanlar doğrultusunda sportif tesislerimizde çalışmaları büyük bir hızla sürdüreceğiz Sportif başarıya giden yolda zamanın doğru kullanılması gerektiğini büyük önem arz ediyor” dedi

  “SPORUN ANA TEMELİ CİMLASTİK’TEN GEÇER”

  Çağla Spor Akademisi Cimlastik Kulubü Antrenörü Çağla Demirdağ ise, kulüpleri bünyesinde sadece Cimlastik’in değil, aynı zamanda Karete, Zumba, Minik Zumba, Bale gibi branşlarında mevcut olduğunu belirterek, “Sporun ana temeli Cimlastik sporundan geçmektedir. Bizim burada yetenekli sporcuların doğru zamanda tespit edilmesi ve akabinde uzman antrenörler eşliğinde en sistemli şekilde branşa özgü eğitim alabilmeleri adına spor okulu çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz. Sporcularımızın katıldıkları fiziksel, taktiksel ve mental çalışmalardaki verimlilik, gelişim süreçlerini doğrudan etkiliyor. Bu konudan hareketle 4 yaşında temel cimnastik ve geleneksel çocuk oyunları yaz ve kış spor okullarında temellerini attığımız sportif başarının inşasındaki hummalı sürecin takibini yaparak izliyoruz minik sporcularımıza esneklik, çabukluk, hız ve kuvvet çalışmalarına katılıyor. Geleneksel çocuk oyunlarıyla ekran başından uzaklaşan minikler, eğlenerek sosyalleşiyor,  akranlarıyla paylaşım içerisine giriyorlar. Çalışmaların gerçekleştirmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyor, minik sporcularımıza spor hayatları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen