• Milli Karateciler Turkish Open yolcusu

  Milli Karateciler Turkish Open yolcusu
  Milli Karateciler Turkish Open yolcusu
  10.07.2018 Salı

  DİYARBAKIR- İstanbul’da 13-14-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Turkish Open Karate Şampiyonası’na Diyarbakırlı Milli sporculardan Sena Kızılaslan, Muhammed Yusuf Yazar ile minik ve yıldız sporculardan Ceyhun ve Işıl Ertuğrul kardeşler gitmek üzere hazırlıklarını tamamladılar.

  30 ÜLKEDEN 2000 SPORCU KATILACAK

  Uluslararası Turkish Open Karate Turnuvası 13-14-15 Temmuz 2018 tarihlerinde İstanbul Esenler Hakkı Başar Spor Salonunda Minik, Yıldız, Ümit, Genç ve Büyükler ferdi ve takım kata kumite kategorilerinde yapılacağı belirtirken, şampiyonaya 30 ülkeden 2 bine yakın sporcu katılması bekleniliyor.

  İstanbul‘da yapılacak olan Uluslar arası Turkish Open Karate Şampiyonasına Diyarbakır’dan Diyarbekirspor Kulübü adına Milli sporculardan Sena Kızılaslan, Muhammed Yusuf Yazar Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü adına ise Ceyhun ve  Işıl Ertuğrul kardeşler  tatamide mücadele verecek. Karateciler bugün sabah Diyarbakır’dan uçak ile İstanbul’la gidecekler

  “BAŞARI TER DÖKMEDEN GELMEZ”

  Diyarbakır karate il Temsilci ve Karate Milli takım Antrenörü Ahmet Yazar  “Geçmişe nazaran artık Türkiye Karate Milli Takımında birçok sporcumuz var. Diyarbakır karate sporu alt yapısını güçlendirmek adına tüm Ulusal ve Uluslararası maçlara katılmaya önem veriyoruz. Bunlardan en önemlilerinden birisi olan İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Turkish Open Karate Şampiyonası’na Türkiye Karate Milli Takımı sporculardan Sena Kızılaslan ve Muhammed Yusuf Yazar’ın yanı sıra alt yapı sporcularımızdan Minik ve Yıldızlar kategorisinde Ceyhun ve Işıl Ertuğrul kardeşleri de kadroyu katık. İki kardeşin ve diğer altyapıda olan sporcularımız için bu tür büyük maçlarda tecrübe kazanması adına çok önemlidir. Bu tür ulusal ve uluslararası maçlara götürdüğümüz sporcularımız ise gittikçe bölgemizde daha inançlı daha verimli olduğunu görmeye başladık. Bunlarda Avrupa şampiyonu bile çıkararak başarımıza bir yenisini daha ekledik. Tabii bunlar çalışarak, ter dökerek ve sonrasında elde edilen başarılarla oluşuyor, meydana geliyor. Daha büyük başarılar için daha fazla çalışacağız emek ve ter dökeceğiz” dedi.

   

   

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen