• Milli Emlak Müdürlüğü’nde personel haksızlığa uğradı..!

  Milli Emlak Müdürlüğü’nde personel haksızlığa uğradı..!
  Milli Emlak Müdürlüğü’nde personel haksızlığa uğradı..!
  13.06.2019 Perşembe

  DİYARBAKIR - 30 Mayıs’ta, TBMM Genel Kurulunda verilen ortak önergeyle, defterdarlık personeli ile Gelir İdaresi Başkanlığı personeli için kurum içi özel sınav düzenlenmesi, kararlaştırıldı. Kurum içi uzmanlık düzenlemesinden yararlanamayacak olan Milli Emlak Müdürlüğü personeli ise kendilerine büyük haksızlık yapıldığını belirterek, sorunun çözülmesini talep ediyor. 30 Mayıs’ta, TBMM Genel Kurulunda verilen

  ortak önergeyle, defterdarlık personeli ile Gelir İdaresi Başkanlığı personeli için kurum içi özel sınav düzenlenmesi, kararlaştırıldı. Düzenleme, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadrolarında bulunanları kapsıyor. Ancak, 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmış olduğundan, Milli Emlak Genel Müdürlüğü personeli bu düzenlemeden yararlanmayacak.

  PERSONELİ DEMORALİZE ETTİ

  Kararın geçen yıl çıkması durumunda düzenlemeden yararlanabilecek olan Genel Müdürlük personelinin, Bakanlık bağlantısının değişmiş olmasından dolayı bu yıl düzenlemeden yararlanamayacak olması, 5 bin Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelini demoralize etti.

  SORUNUN ÇÖZÜLMESİNİ TALEP EDİYORLAR

  Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelleri, 12 yıldır açılmayan sınavın, Bakanlık ilgisinin değiştirilmenden 10 ay sonra hayata geçirilmiş olmasından dolayı, kendilerine haksızlık yapıldığını ifade ederken, düzenlemenin kendilerini de kapsayacak bir değişikliği talep ediyor. Milli Emlak Genel Müdürlüğü personelleri, sorunun çözülmesi yönündeki taleplerini sürdürüyor. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen