• Meteorolojiden güneş çarpması uyarısı…!

  Meteorolojiden güneş çarpması uyarısı…!
  Meteorolojiden güneş çarpması uyarısı…!
  15.08.2019 Perşembe

   

   

  DİYARBAKIR - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak havanın oluşturabileceği güneş çarpması ve vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey ve iç kesimlerin parçalı bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in batısı, Edirne, Kırklareli, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Osmaniye çevreleri ile Antalya'nın iç kesimleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ve Hatay'ın kuzeybatı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı: Kuzey ve Doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  Rüzgâr: Genellikle kuzeyli yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  Yüksek sıcaklık uyarısı: Günün en yüksek hava sıcaklıklarının Kuzey ve Doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde olacağı tahmin edildiğinden sıcak havanın oluşturabileceği (güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı vb.) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  (HABER MERKEZİ)

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen