• Mega Sanayi Sitesi Camisi ibadete açıldı

  Mega Sanayi Sitesi Camisi ibadete açıldı
  Mega Sanayi Sitesi Camisi ibadete açıldı
  16.10.2020 Cuma

   

  Ömer TÜRK

   

  DİYARBAKIR - Alişan – Meliha Ebedinoğlu Mega Sanayi Sitesi Camisi, Vali Münir Karaloğlu tarafından ibadete açıldı. Bağlar ilçesinde yer alan Mega Sanayi Sitesi içerisinde yapılan ve 1000 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin açılışında konuşan Vali Karaloğlu, “Mega Sanayi Sitesinde bugün Allah’ın evi bir camiyi hep beraber açıyoruz. Her şeyden önce Rabbim camiyi yapanın, yaptıranın niyetlerini kabul etsin” diyerek başladı.

  Mega Sanayi Sitesinin yeni oluşturulduğunu ve Diyarbakır’ın önemli üretim merkezlerinden bir tanesi olduğunu dile getiren Karaloğlu, sitede inşaatı devam eden dükkanların bulunduğunu ancak tamamlanıp işletmeye açılan dükkanlar da şu anda 2000 kişini üretime devam ettiğini belirtti.

  İnsanların en önemli sosyal ihtiyaçlarından bir tanesinin de manevi ihtiyaçlarını giderebileceği ibadet mekanları olduğunu söyleyen Karaloğlu, “Bu mekanlar elbette ki bir ibadet mekanı, camiler… Ama bu sanayi sitesinin de bir sosyal alanı... İnsanların gelip, işin dışında buluştukları, sohbet ettikleri, tanış oldukları da bir mekan olacak.” dedi.

  Caminin yapımında önayak olan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Alican Ebedinoğlu’na ve ailesi ile caminin yapımına katkı veren bütün esnafa bu hayırları için teşekkür eden Karaloğlu, Peygamberler ve Sahabeler şehri Diyarbakır’ın Anadolu’da İslam’la şereflenmiş ilk şehir olduğunu vurgulayarak Diyarbakır’da mabetlerin, camilerin yapılması, minarelerde ezanın kıyamete kadar okunması çok önemli diyerek sözlerini tamamladı.

  İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır tarafından edilen duanın ardından cami ibadete açıldı. 2 yılda tamamlanan ve toplamda üç kattan oluşan caminin birinci katı Kur’an Kursu ve cami müştemilatı, ikinci ve üçüncü katları ise ibadethane olarak hizmet verecek.

  Cami açılışının ardından Vali Karaloğlu sanayi sitesinde yapılmakta olan işyerlerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

  Açılış programında Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Milletvekili Ebubekir Bal, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ve DESOB Yönetim Kurulu Başkanı Alican Ebedinoğlu katıldı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen