• MEB'den 1 milyon 800 bin öğrenciye ücretsiz yemek

  MEB'den 1 milyon 800 bin öğrenciye ücretsiz yemek
  MEB'den 1 milyon 800 bin öğrenciye ücretsiz yemek
  03.12.2022 Cumartesi

   

   

  Ücretsiz yemek programı kapsamını sürekli artırmayı hedeflediklerini ifade eden Bakan Özer, 2023 yılında bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracaklarını ve burada okul öncesine ağırlık vereceklerini kaydetti.

  Millî Eğitim Bakanlığı, yaptığı çalışmalar sonucu ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985'e çıkardı.

  Konuyla ilgili değerlendirme yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Bakanlığımız yıllardan beri çok sayıda sosyal politikayla eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerimize ücretsiz yemek, önemli bir destek programıdır. Her geçen gün bu programın kapsamını genişletmeye çalışıyoruz. Taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrencimiz ücretsiz öğle yemeği imkânından da yararlanıyor. Son bir yılda okul öncesi eğitime erişimi artırmaya odaklandık. Bu nedenle ücretsiz yemeği özellikle okul öncesi eğitim kademesine yaygınlaştırmayı hedefledik. Bu çerçevede şu ana kadar 400 bin okul öncesi çocuğumuzu ücretsiz yemek imkânından faydalandırıyoruz." dedi.

   Ücretsiz yemek programı kapsamını sürekli artırmayı hedeflediklerini ifade eden Bakan Özer, 2023 yılında bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracaklarını ve burada okul öncesine ağırlık vereceklerini kaydetti. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen