• Kümes hayvancılığı üretimi azaldı

  Kümes hayvancılığı üretimi azaldı
  Kümes hayvancılığı üretimi azaldı
  12.04.2019 Cuma

   

  DİYARBAKIR - Kümes hayvancılığı üretimi şubat ayında azaldı.

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, Şubat 2019 kümes hayvancılığı üretimini açıkladı.

  Buna göre, tavuk yumurtası üretimi 1,6 milyar adet olarak gerçekleşti. Tavuk yumurtası üretimi Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 6,7 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 arttı.

  Kesilen tavuk sayısı 91 milyon, kesilen hindi sayısı ise 413 bin adet oldu. Kesilen tavuk sayısı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 5,7, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 azaldı. Şubat ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 4,1, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,9 azaldı.

  Tavuk eti üretimi 158 bin 411 ton, hindi eti üretimi ise 4 bin 291 ton olarak gerçekleşti. Tavuk eti üretimi şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 6,2, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 azaldı. Şubat ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 15,5, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 azaldı.

  Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,0005 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5 azaldı. (HABER MERKEZİ)

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen