• Küçükbayrak: Amedspor’u ligde tutmayı amaçlıyoruz

  Küçükbayrak: Amedspor’u ligde tutmayı amaçlıyoruz
  Küçükbayrak: Amedspor’u ligde tutmayı amaçlıyoruz
  02.10.2018 Salı

   

  DİYARBAKIR- Amedspor Teknik Direktörü Sertaç Küçükbayrak ve Kulüp Başkanı Nurulllah Edemen, Talaytepe Şehmus Özer Tesisleri’nde gerçekleştirilen haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yaşanan ekonomik sorunlar, takımın durumu, yeni stadyumdaki gelişmeler ve kongreye ilişkin basının sorularını yanıtlayan Küçükbayrak ve Edemen, Amedspor’un her geçen gün daha iyiye gideceğini dile getirdi. Yeni Stadyum ile ilgili de bilgi veren Edemen, yeni stadyumun 1 Kasım’da maç oynanmaya müsait hale geleceğinin kendilerine bildirildiğini söyledi.

  “LİG VE KUPAYI BİR ARADA GÖTÜRECEK BİR KADRO YOK”

  Amedspor’un üst sıralara çıkması adına Pazar günü oynanacak olan Manisaspor maçının önemli olduğuna vurgu yapan Amedspor Teknik Direktörü Sertaç Küçükbayrak, “Biz Amedspor’da bir felsefe oluşturmaya çalışırken koşan, mücadele eden formanın hakkını veren bir takım oluşturmaya çalıştık. Bu anlamda başarılı olduk. Kupa maçı ile ilgili bir şeyler söylemek gerekirse bu takımda 24 tane oyuncu var. Bu oyuncu grubunu da görmemiz gerekiyor. Kupa maçından kısa bir süre sonra lig maçımız vardı. Mecburen rotasyon yapmamız gerekiyordu. Bu yüzden 8 arkadaşımızı dinlendirmek zorunda kaldık. Kupa ile ligi bir arada götürecek bir kadro yapılanması yok. Kırmızı karta kadar iyi mücadele ettik. Ardından oyun koptu. Uşak maçında aldığımız bir puan iyi bir neticeydi. Biz özellikle Amedspor’un başarılı olması adına gerekli mücadeleyi veriyoruz. Sıkıntılı bir süreçte herkes özverili bir mücadele veriyor. Biz gol yollarındaki sıkıntılarımız aşarsak Amedspor daha iyi bir konuma gelecektir. Amedspor’u ligde tutmayı amaçlıyoruz dedik. Fakat sorunlar çözülünce Amedspor önüne hedef de koyacaktır. Her şeye rağmen takımımız çok iyi mücadele ediyor. Gücümüz yettiği kadar Amedspor’u en iyi yere taşıyacağız. Amedspor’un daha üst sıralara çıkabilmesi için önünde oynayacağı bir Manisaspor maçı var. Manisaspor transfer yasağı olan bir takım. Manisaspor gol yollarında sorun yaşamayan bir takım görüntüsü veriyor. Kolay maç yoktur. Manisaspor maçı üst sıralarda kalma adına önemli bir maç. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapıp mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

  “ORTADA BİR SAMİMİYETSİZLİK VAR”

  Amedspor tesislerinde normal yaşantının devam ettiğini dile getiren kulüp Başkanı Nurullah Edemen, Amedspor’un ekonomik sorunlarının başka noktalara çekildiğini belirtti. Edemen sözlerini şöyle sürdürdü;

  “Ekonomik sorunları çok fazla dillendirmek istemiyoruz. Bazı kesimler bunun üzerinden Amedspor’u yıpratmaya çalışıyor. Bugün Türkiye liglerinde ekonomik anlamda sorun yaşamayan takım yok. Bizim sorunlarımız bir nebze daha fazla olabilir. Biz de bu yüzden kongre kararı aldık. Bu sorunun illa ki çözüleceğini düşünüyoruz. Bu sorunu aşabilecek arkadaşlarımız gelebilir diye düşünüyorum. Sosyal medyadan Amedspor’u yıpratmaya çalışıyorlar. Amedspor’u seven varsa kapımız açıktır, gelebilirler. Maalesef ben ortada bir samimiyetsizlik görüyorum. Önemli olan Amedspor’un düzlüğe çıkmasıdır. Amedspor’da bazı sıkıntılar var. Fakat Amedspor o kadar da kötü bir durumda değil. Bu durumu kimse farklı yere çekmesin. Tesislerimizde normal yaşamımız devam ediyor. Amedspor her şeye rağmen hazırlıklarını yapıyor. Her geçen gün de daha iyiye gideceğiz. Amedspor’da bir buçuk yıldır başkanlık yapıyorum. Yapabildiğimiz ve yapamadığımız bazı şeyler var. Çözüm üretemediğimiz bazı konular da oluyor. Bunun karşılığında kongreye gitmenin daha doğru olduğunu düşündük. Umuyorum ki Amedspor’u çok iyi yönetecek arkadaşlar çıkar. Amedspor benim için çok değerli ve bir üst kimlik pozisyonundadır. Amedspor’un başarısı her şeyden önemlidir. Yönetimde kimin olduğu önemli değil. Biz Amedspor için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

  “YENİ STADYUM KASIM AYINDA HAZIR”

  Yeni Stadyumun durumu ile ilgili soruya yanıt veren Edemen, “Stadyum ile ilgili bizden bir aylık bir süre istenmişti. Geçen hafta bizimle tekrar görüşme yapıldı. Bir aylık sürenin iki aya uzayacağı söylendi. Yetkililer tarafından bize yeni stadyumda 1 Kasım’dan önce maç oynanmasının mümkün olmadığı belirtildi. Biz bu süreci takip edeceğiz. Umarım bakım çalışması biran önce tamamlanır” ifadelerini kullandı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen