• Kreşlerde karne heyecanı yaşandı

  Kreşlerde karne heyecanı yaşandı
  Kreşlerde karne heyecanı yaşandı
  20.01.2018 Cumartesi

  DİYARBAKIR - 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesiyle birlikte toplam 6 Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde 3-6 yaş arası 360 çocuğa eğitim imkânı sunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim alanlarında karne (gelişim raporu) heyecanı yaşandı.

  Eğitime destek amacıyla 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitimi veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eğitimlerin devam ettiği 6 Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde çocuklar karne (gelişim raporu) heyecanı yaşadı. 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde okul öncesi eğitimin zorunlu hale gelmesiyle birlikte Ben u Sen, Bağcılar, 450 Evler, Yeniköy, Yeniköy Sosyal Konutları ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda çocuklara eğitim imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi 360 minik öğrenciye karne dağıttı. Çocukların karne heyecanına aileleri de eşlik etti. Sembolik şekilde dağıtılan karnelerde (gelişim raporu) eğitmenlerin eğitim dönemi boyunca çocuk hakkında gözlemledikleri öz bakım becerileri, ilgi alanları, psikomotor, sosyal-duygusal, dil ve bilişsel gelişimleri yer alıyor. Verilen karne (gelişim raporu) ailelere çocuğun gelişimi hakkında bilgiler veriyor.

  EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

  Bugün itibariyle ilk, ortaokul ve liselerde eğitime ara verilirken Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ben u Sen, Bağcılar, 450 Evler, Yeniköy, Yeniköy Sosyal Konutları ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Kreş ve Gündüz Bakım Evleri’nde eğitim devam edecek. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen