• KPSS için 45 ek araç hizmet verecek

  KPSS için 45 ek araç hizmet verecek
  KPSS için 45 ek araç hizmet verecek
  20.11.2020 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından muaf olanlar, sağlık çalışanları ve KPSS'ye girecek adaylar için toplu taşıma hizmeti vermeye devam edecek.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığının 18 Kasım 2020 tarihli ve 19161 sayılı Genelgesi doğrultusunda uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf olanlar ve sağlık çalışanları için hafta sonu toplu taşıma hizmetini sürdürecek.

  20 Kasım Cuma günü saat 20.00'den itibaren geçerli olacak şekilde hafta sonları 20.00 ile 10.00 saatleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar ve sağlık çalışanlarının ulaşımlarını sağlamak üzere şehir içinde 30 güzergâh ve 82 araç ile 6 ilçede 14 araçla toplu taşıma hizmetine devam edilecek.

  22 Kasım Pazar günü yapılacak olan Orta Öğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için öğrenci, veli ve sınav görevlilerinin ulaşımlarını sağlamak üzere Büyükşehir Belediyesince hizmet verecek toplu taşıma araçlarına ek olarak şehir içine 41, ilçelere 4 araç eklenecek.

  Pazar günü ayrıca halk otobüsleri, minibüsler ve ticari taksiler toplu ulaşım hizmetine eksiksiz devam ederek öğrenci ve çalışanların mağduriyet yaşamaması için hizmet verecekler. (Haber Merkezi)

   

   

  aloğlu’nun sosyal medya buluşmasında halka Fiskaya Şelalesi’nin yeniden faaliyete gireceğini belirtmesinin ardından DİSKİ harekete geçerek alanda teknik çalışma başlattı.

  Fiskaya Şelalesi’nin tekrardan eski görünümüne kavuşması için DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Fırat Tutşi, yetkili teknik personelle Fiskaya’da incelmelerde bulundu.

  Tutşi, Fiskaya Şelalesi’nin kısa süre içinde yeniden akması için gerekli tüm çalışmaların başladığını ifade etti. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen