• Kırsal kalkınma yatırımları desteklenecek

  Kırsal kalkınma yatırımları desteklenecek
  Kırsal kalkınma yatırımları desteklenecek
  19.09.2019 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde, 13’üncü etap bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 13’üncü etap bilgilendirme toplantısı tüm ilçelerde yapıldı.

  Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen tebliğ kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  Belirtilen usul ve esasları belirleyen tebliğde; kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi ve çalışma etkinliklerinin arttırılması, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesinin de yer aldığı ifade edildi.

  Toplantılarda 13’üncü uygulama tebliği ve rehberi, satın alma el kitabı ve içerik ile ilgili konular hakkında bilgilendirme yapıldı, yatırımcı firmalar ile çiftçilerin katılımlarıyla bilgi alışverişinde bulunuldu. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen