• Kayapınar’da zabıta denetimlerine ‘yaka kamerası’ denetimleri

  Kayapınar’da zabıta denetimlerine ‘yaka kamerası’ denetimleri
  Kayapınar’da zabıta denetimlerine ‘yaka kamerası’ denetimleri
  26.02.2021 Cuma

   

  Abdülsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR- Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, hizmet kalitesini artırmak amacıyla yaka kameralı denetimlere başladı.

  Hizmet kalitesini artırmak için çalışmalar yürüten Kayapınar Belediyesi, yeni bir uygulama daha başlattı. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un talimatıyla başlatılan uygulama ile zabıta ekipleri, denetimlerde bundan sonra sesli ve görüntülü kayıt yapabilen ve uzun süre çalışmaya uygun, yüksek çözünürlüklü yaka kameraları kullanacak.

  Uygulama kapsamında ilk etapta devriye gezen 10 zabıta personeline yaka kameraları dağıtıldı. Yaka kamerası uygulaması ile halkın huzur ve esenliği sağlanırken, şeffaf, hesapverilebilir ve hizmet odaklı bir anlayışın artırılması hedefleniyor.

  Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, TÜİK 2020 yılı nüfus sayım verilerine göre Kayapınar’ın 400 bin 905 kişi ile Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olduğunu hatırlatarak, “Diyarbakır’ın kalbi diyebileceğimiz ilçemizde yaklaşık 5 bine yakın esnafımız bulunuyor. Personelimizi daha duyarlı davranmaya teşvik etmek, hem de esnaflarımız ile münasebetlerinde oluşabilecek olumsuzluklar aşamasında hesapverilebilirliği kolaylaştırmak adına kamera uygulamasını hayata geçirdik. Bu yaka kameralarıyla birlikte arkadaşlarımız sahada faaliyetlere devam edecek” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen