• Kayapınar’da kodlama eğitimleri başladı

  Kayapınar’da kodlama eğitimleri başladı
  Kayapınar’da kodlama eğitimleri başladı
  21.01.2018 Pazar

  DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin “kodlama”, “üç boyutlu tasarım”, “akıllı cihaz tasarımı ve programlama”, alanlarında bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için robotik kodlama sınıfları oluşturuldu.

  10 OKULDA 250 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

  Kayapınar İlçesindeki 10 okulda oluşturulan robotik kodlama sınıflarında 250 öğrenci eğitim görüyor. Okullarda bilimsel ve teknolojik faaliyetlerin altyapısının oluşturularak, eğitim verilmesi amacıyla hazırlanan proje ile gönüllü öğretmenler tarafından eğitimler verilmeye başlandı.

  “SPORUN PINARI KAYAPINARIN ÇOCUKLARI”

  İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Kayapınarlı öğrencilerin sportif faaliyetlere katılımının sağlanması amacıyla, “Sporun Pınarı Kayapınarın Çocukları” projesini hayata geçirdiklerini belirterek, 7 bin öğrencinin spor yapmasını sağladıklarını ifade etti. Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla “Bir Kitap Bir Dünya” projesini hayata geçirdiklerini ve 84 bin öğrencinin tamamına kitap ve özel tasarım defter hediye ettiklerini anlatan Balcı, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılmaları amacıyla da “Sanata Yolculuk Başlıyor” projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi. Balcı, bu projede de 50 bin öğrencinin müzik ve resim yapmasını sağladıklarını anlattı.

  “KAYAPINAR KODLUYOR”

  “Kayapınar Kodluyor” projesinde ise çocukların bilimsel ve teknolojik faaliyetlere katılımını sağlayacaklarını vurgulayan Balcı, Kayapınarlı çocuklarımızın her yönü ile gelişim sağlaması ve kendini geliştirmesi için üzerlerine düşen tüm görevleri yerine getirmeye gayret ettiklerine dikkat çekti. 

  Hasan DERSAN

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen