• Kayapınar’da “Dinamik denetim süreci” başladı

  Kayapınar’da “Dinamik denetim süreci” başladı
  Kayapınar’da “Dinamik denetim süreci” başladı
  04.03.2021 Perşembe

   

  İzzet KARAGÖZ

  DİYARBAKIR - İçişleri Bakanlığı’nca, 1 Mart tarihi itibariyle Kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçildi.

  Dinamik denetim modeli çerçevesinde Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı 30 kişilik zabıta personeli tarafından, İlçedeki Kafe, Restoran, Alışveriş merkezleri, oteller gibi işyerlerine denetimler gerçekleştirildi.

  Sabah saatlerinde Zabıta Müdürü Abdullah Yılmaz’ın bilgilendirme toplantısının ardından denetimlere başlayan Zabıta personelleri, işyerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına baktı. İlçedeki bütün işyerleri haftada en az bir kez olmak üzere gerçekleştirilecek konu denetimlerinde, kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacak.

  Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birlikte 1 Mart tarihi itibariyle kontrollü normalleşme dönemine geçildiğini hatırlatarak, “Hayatımızın her alanının normalleşmesi için tüm kurallara uymamız gerekmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızı bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Denetim ekiplerimiz, yaptıkları faaliyetler sırasında rehberlik edici fonksiyon oluşturularak, esnaflarımızın işyerleriyle ilgili kurallara uymaları, sorumlu davranmaya davet eden bir yaklaşım sergilemiştir. Denetim faaliyetleri sırasında aykırılıklarda ısrar tekerrür kuralların esaslı ihlali gibi suiistimal edici tutum ve davranışlarda bulunan esnaflarımıza gerekli faaliyetten men işlemi uygulanacaktır” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen