• Kaya: Keçi Burcunun turizme açılması için çalışma yürütüyoruz

  Kaya: Keçi Burcunun turizme açılması için çalışma yürütüyoruz
  Kaya: Keçi Burcunun turizme açılması için çalışma yürütüyoruz
  21.06.2019 Cuma

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - DTSO tarafından Keçi Burcunda 41.Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu katılımcılarına Resepsiyon düzenlendi.

  2019 yılı, 41. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu, 17 – 21 Haziran 2019 tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştiriliyor. Arkeolojinin bilimsel anlamda kurumsal hale gelmesi bakımından Türkiye de gerçekleştirilen en önemli organizasyon olan Sempozyum Üniversiteler tarafından ortak bir şekilde düzenleniyor.

  Sempozyuma ilişkin bilgi veren DTSO Başkanı Mehmet Kaya, ABD, İngiltere, İtalya, Belçika, Fransa, Almanya vb birçok ülkeden bilim insanının katıldığı sempozyumun ilimizde düzenlenmesi İlimiz tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirtti. Kaya, bizlerde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sempozyumun düzenlenmesine doğrudan destek olarak ilimiz tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılmasını amaçlıyoruz ve bu kapsamda Sempozyuma katılan yerli ve yabancı konuklarımızı Keçi Burcunda ağırlayarak tarihi dokuyu yakından görmelerine fırsat sağladıklarını dile getirdi.

  Katılımcılardan aldıkları dönüşlerin çok pozitif olduğuna dikkat çeken Kaya, bu vesileyle Keçi Burcunun da kısa sürede Turizme açılması için çalışma yürüttüklerinin müjdesini de verdi. Kaya, tanıtım ve turizm faaliyetleri dışında yerli ve yabancı birçok Bilim insanının katıldığı Sempozyumun geniş bir izleyici kitlesi tarafından takip edildiğini aynı zamanda arkeoloji bölümü öğrencileri içinde önemli bir zemin oluşturduğunu ifade etti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen