• Kaşıkçı için ortak açıklama: Olayı ciddiyetle ele alıyoruz

  Kaşıkçı için ortak açıklama: Olayı ciddiyetle ele alıyoruz
  Kaşıkçı için ortak açıklama: Olayı ciddiyetle ele alıyoruz
  15.10.2018 Pazartesi

   

  İngiltere, Fransa ve Almanya dışişleri bakanları, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili güvenilir soruşturma yürütülmesi çağrısı yaptı.

  İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suudi gazeteci Cemal Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ortak yazılı açıklama yayımladı.

  Gazetecilerin korunmasının üç ülke için kilit önemde olduğu belirtilen açıklamada, "Bu olayı son derece ciddiyetle ele alıyoruz. Gerçekte ne olup bittiğinin ortaya çıkarılması ve Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolmasının sorumlularının teşhis edilmesi ile bunlardan hesap sorulmasını temin için inanılır bir soruşturmaya ihtiyaç var. Suudi Arabistan ve Türkiye'nin bu konuda ortak gayretlerini teşvik ediyoruz ve Suudi hükümetinin tam ve ayrıntılı bir cevap vermesini bekliyoruz. Bu mesajı doğrudan Suudi makamlarına da ilettik."

  Kaşıkçı'nın kaybolmasının ardından kendisinin orada öldürüldüğü iddialarını yalanlayan Suudi yetkililer ise Başkonsolosluktan çıktığını ve akıbetine ilişkin bir bilginin bulunmadığını savunuyor. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen