• Kardeşlik buluşması!

  Kardeşlik buluşması!
  Kardeşlik buluşması!
  21.03.2018 Çarşamba

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - İstanbul Üsküdar Fatih Ortaokulu ile Diyarbakır Bismil Fatih Ortaokulu Kardeş Okul Projesi ile 16-17 Mart 2018 tarihlerinde Diyarbakır’da bir araya geldi.

  Üsküdar Fatih Ortaokulu Müdiresi Dilek Arüv, Bismil Milli Eğitim Müdürlüğünün bu tür sosyal konularda etkin olduğunu öğrendikten sonra Diyarbakır’ı seçtiklerini buluşmanın başında belirtti. Öncelikle, başlarda çok tedirgin olduklarını ama yapılan telefon görüşmeleri ve Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Av. Aydın Ak’ın özel ilgisi ile bütün bu tedirginliklerinin ortadan kalktığını vurguladı.

  Üsküdar Fatih Ortaokulu öğrencisi Mehmet Raif Kaplan umduklarından çok daha iyi ve samimi bir şekilde karşılandıklarını, mutlaka Diyarbakır’ı tekrardan ziyaret edeceğini söyledi.

  Velilerden Büşra Taştan, bu yapılan kardeşlik buluşmasından evlerine özel duygular ile döndüklerini, yürekleri geniş, misafirperver güzel Mezopotamya insanlarını tanımanın mutluluğu ile bu kardeşlik projesinin ne kadar önemli olduğunu belirtti. Kardeş Okul Projesinin ilk ayağı olan Diyarbakır buluşmasında öncelikle Bismil tanıtıldı. Bu sırada İstanbul’dan gelen öğrenciler Bismil’de Fatih Ortaokulu’nda derslere katılıp öğrencilerle kaynaştı, veliler ise Bismil Aile Destek Merkezini ziyaret etti.

  AK VE ARÜV’E TEŞEKKÜR

  Fatih Ortaokulu Müdürü Yılmaz Türk ve öğrencileri eşliğinde Diyarbakır’ın tarihinin ve mimarisinin önemi anlatılarak Diyarbakır’ın Sur ilçesi ve önemli yerleri gezildi. Fatih Ortaokulu Müdürü Yılmaz Türk bu proje ile İstanbul’dan Bismil’e gönül köprüsünün oluşturulmasında emeği geçen herkese, projeyle yakinen ilgilenen Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Av. Aydın Ak’a, Kardeş Okul Müdiresi Dilek Arüv’e ve tüm ekibine şahsı ve öğrencileri adına teşekkür etti.

  “ASLINDA TEŞEKKÜR HİSSETTİKLERİMİ ANLATMAYA YETMİYOR”

  Üsküdar Fatih Ortaokulu müdiresi Dilek Arüv ise, “Daha ilk görüşmemizde bizlere bu kadar yakın ilgi gösteren, gönülden ağırlayan, kendimizi değerli ve önemli hissettiren siz değerli Müdürlerimize ve Bismil Fatih Ortaokulunun değerli ailesine çok teşekkür ediyorum. Aslında teşekkür hissettiklerimi anlatmaya yetmiyor. Hepinizden Allah razı olsun. Projenin hayata geçirilmesi adına atılmış bu adımların kartopu misali büyüyüp tüm ülkemize yayılmasını diliyorum. Böyle bir güzelliğin bir paydaşı olmanın onuru ve mutluluğu ile başta Sayın Müdürlerim, Esra Hocam ve benim çok kıymetli yol arkadaşlarım olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

  “SONUÇLARI BÜYÜK OLACAK BİR PROJE”

  Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Ak da “Kardeşlik Projesi gençlerimizin aynı safta buluşma, yan yana omuz omuza olma, aynı toprağın fidanları olma, coğrafyanın kaderini birlikte belirtecek, ümmete umut değişimin gelişimin demokrasinin lokomotifi olan milletine devletine bayrağına sahip çıkacak cesur yürekli imanlı bizi var eden değerlerine bağlı geleceğin inşasında ortak hareket ederek, birlikte güçlü Türkiye için atılan küçük ama sonuçları büyük olacak bir projedir. Emeği gecen herkesten Allah razı olsun” dedi.

   

  Bu kardeşlik projesi kapsamında, bundan sonra karşılıklı projelerin devam edeceği söylendi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen