• Kardeş Okul Projesi’yle sevgi tohumları ekildi

  Kardeş Okul Projesi’yle sevgi tohumları ekildi
  Kardeş Okul Projesi’yle sevgi tohumları ekildi
  17.05.2018 Perşembe

   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - Diyarbakır-İstanbul İlleri arasında yapılan Kardeş Okul projesi kapsamında iki ilin yöneticileri ve okul temsilcileri 16-17 Mart 2018 tarihinde Diyarbakır’da bir araya geldiler. Bu projede İstanbul Üsküdar Fatih Ortaokulu ile Diyarbakır Bismil Fatih Ortaokulu kardeş okul projesi için karşılıklı ziyaretleri ile bir arada bulundular.

  İstanbul-Diyarbakır illeri arasında yapılan Kardeş Okul projesi kapsamında Diyarbakır Bismil Fatih Ortaokulu tarafından Üsküdar Fatih ortaokuluna iade-i ziyaret gerçekleştirildi. 11-12 Mayıs 2018’de Diyarbakır Bismil Fatih Ortaokulu yöneticileri ve öğrencileri Üsküdar Fatih Ortaokulunda buluştular. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, iki okulun idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

  SEVGİ UNSURU ÖNEMLİ YER TUTTU

  Okul bahçesinde bir konuşma yapan Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak gerçekleştirilen proje kapsamında sevgi unsurunun önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Ak, projenin ülke ve dünyaya mesaj niteliği de taşıdığını ifade ederek, “Doğru zamanda sevgiyle atan bu yürekler sevgi ağacını büyüterek olumsuzluklara geçit vermeyecektir. Çocuklarımız bu sayede daha geniş bir vizyona sahip olacaklardır. Bütün çocuklarımız başarı çıtalarını daha da yükseğe çıkartacaklardır” dedi. 

  Bu proje aynı zamanda kardeşlik, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini yaşadıklarını belirterek “Biz bu sevgi köprüsünü devam ettireceğiz. Ama bunun temelden öğrencilerimizden başlamış olması bizleri gerçekten çok mutlu etti.”

  İstanbul Üsküdar Fatih Ortaokulu Müdiresi ise “Ziyaretiniz bizleri de çok memnun etti. Ülkemizin birlik ve beraberliği adına, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, dostluğu, kardeşliği, sevgiyi, bir ve beraber olmayı öğrenmeleri için gösterilen gayretler en güzel şekliyle filizlensin, meyve versin inşallah. Evlatlarımız “Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” diyen Hz. Muhammed (sav.)’in ahlakıyla ahlaklanmış, yürekleri vatan sevgisiyle dolu, insanca yaşamanın önemini kavramış, sevgi ve hoşgörü içinde yarınlara umutla baksınlar.”

  Diyarbakır Bismil Fatih Ortaokulu Müdürü Yılmaz Türk ise aynı duyguları paylaştıklarını çok değerli kardeş okulumuzu daha iyi kaynaşabilmek için tekrardan Diyarbakır’a beklediğini söyledi. Bu projenin amacına ulaştığına inanan Türk, devamının gelmesini hatta iletişimin ve sevginin artmasını dilediğini ekledi.

  İstanbul Üsküdar Fatih Ortaokulu öğrencilerinin yoğun talebi üzerine Diyarbakırlı öğrenciler öğretmen evinde değil arkadaşlarının evlerinde ağırlandı. Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Kardeş Okul Projesi’nin geleceğin teminatı olan gençlere yardımlaşma, dayanışma, işbirliği, paylaşmak, fedakârlık, insan ilişkilerinin geliştirilmesi, şehirde yaşayanların kırsal kesimi, kırsal kesimde yaşayanlarda şehir hayatını ve farklı kültürleri tanımalarının ve ortak kültür bilincinin geliştirilmesinin asıl amaçları olduğunu söyledi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen