• Karate Milli Takım Teknik Direktörleri Diyarbakır’da

  Karate Milli Takım Teknik Direktörleri Diyarbakır’da
  Karate Milli Takım Teknik Direktörleri Diyarbakır’da
  11.10.2018 Perşembe

   

   

  DİYARBAKIR- Türkiye Karate Milli Takım Teknik Direktörleri Cengiz Çınar ile Nurkan Kayacık Diyarbakır’a gelerek minik ve genç karatecilere antrenmanlar ile bilgi ve birikimlerini aktarımlarında bulundular.

  “HEM TİCARET HEM DE ZİYARET OLDU”

  Türkiye Karate Milli Takım Teknik direktörleri Cengiz Çınar ile Nurkan Kayacık eşleri

  İle birlikte Diyarbakır’a geldikleri için mutluk olduklarını ifade ederek, “Buradaki genç nüfusun Türkiye’nin bazı illerinde daha fazla olması dikkat çekici. Bizler Diyarbakırlı Minik ve Genç Karateci sporcu kardeşlerimiz ile beraber antrenman yapma imkânı da bulduk. Bizim için “hem ziyaret hem de ticaret oldu” bizlere Diyarbakır ve yakın illerin tarihi ve mimarı yerlerini gezdirme imkanı sunan Diyarbakır Karate ailesi Mehmet Yazar, Hasan Kaya, Şehmus Kızılaslan gibi dostlarımızı iyi ki tanımışız teşekkür ederiz” dedi.

  ÇINAR: DAHA ÖNCE DİYARBAKIR’DA GÖREV YAPTIM

  Türkiye Karate Milli Takım Teknik Direktörlerinden Cengiz Çınar, daha önceleri Diyarbakır’da bulunarak görev yaptığını buraları her zaman özlemini duyduğunu ifade ederek, “Buralardan gittikten sonrası her ortamda bile Diyarbakır’ı görmelerini ve bildiğiniz gibi olmadığı her zaman söylemişimdir. Nitekim aynı Türkiye Karate Milli takımda beraber görev yaptığın arkadaşım Nurkan Kayacık ve eşlerimiz ile beraber Diyarbakır gelmenin ayrıca mutluluğunu yakaladık.

  “9 BİN YILDIR YAŞAMIN HİÇ KESİNTİYE UĞRAMADIĞI ENDER KENTLERDEN BİRİ”

  Gerçekten herkesin gelip görmesi gereken yerler buralar tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Bir dönem Romalıların, Bizanslıların ve daha sonra Osmanlının egemenliğini sürdürdüğü şehir, 9 bin yıldır yaşamın hiç kesintiye uğramadığı ender kentlerden biri olan ve dört bir yanı tarih kokan bu şehirde mutlaka görmeniz gereken yerleri var Dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır Surları İslam âlemince 5. Harem-i Şerifi olarak kabul görülmüş olan Diyarbakır Ulu Camii, Dört ayaklı Minare, Hz Süleyman Camii İç kale, On gözlü Köprü gibi mekân ve türbeleri ile meşhur bir ilimizdir Diyarbakır”

  KAYACIK: DİYARBAKIR’A İLK GELDİM VE ŞAŞKINIM

  Türkiye Karate Milli Takım Teknik Direktörleri’nden Nurkan Kayacık ise eşim  ile ilk olarak Diyarbakır’a geldik  hep bizim oralarda bu bölgeleri farklı yorumlar ile değerlendiriliyordu ama biz gelip gördükten sonra İstanbul ve Ankara nasıl yerler ise buralarda oralardan farklı bir yerler değil önceden gelip görmek isterdim ama nasip bugün neymiş bu kadar güzel yerleri gezdik gördük yedik ve içtik çok mutlu olduk bende her kesin gelip görmesi yerler buralara sadece Diyarbakır il değil de doğunu diğer illerinde gezme imkanı bulduk. Batman, Mardin, Midyat, Hasankeyf, Diyarbakır’a bağlı Eğil ilçesi peygamberler türbelerine sayıp olan yerler buralar bizleri buralarda gezmemize ve görmemize vesile olan ve beraber görev aldığımız Türkiye Karate Milli Takım Antrenörlerimiz Mehmet Yazar, Hasan Kaya, Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şeyhmus Kızılaslan’a ve Batman Bölge Karate antrenörlerimiz Sedat Yılmaz Teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen