• Karaloğlu: “Bizim bağımlılığa feda edebileceğimiz tek bir yavrumuz, gencimiz, insanımız yok”

  Karaloğlu: “Bizim bağımlılığa feda edebileceğimiz tek bir yavrumuz, gencimiz, insanımız yok”
  Karaloğlu: “Bizim bağımlılığa feda edebileceğimiz tek bir yavrumuz, gencimiz, insanımız yok”
  07.12.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- Vali Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay iş birliğiyle düzenlenen "11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında Diyarbakır'da dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

  Diyarbakır’dan 29 bin öğrencinin katıldığı yarışmada, Yenişehir İlkokulu öğrencisi Abdulkadir Enes Yusufoğlu görsel eser kategorisinde Türkiye ve il birincisi olurken, edebi ve görsel sanatlar kategorilerinde beş öğrenci de il birinciliği elde etti. 

  Karaloğlu, Valilik Hevsel Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada bağımlılığın, çağın ve insanlığın en büyük problemi olduğunu söyledi.

  Bağımlılıkla mücadeledeki en kestirme metodun çocukları, gençleri bilinçlendirmek olduğunu vurgulayan Karaloğlu, şöyle konuştu:

  “Bilinçli bir genci hiç kimse bağımlı kılamaz. Onun için bizim yavrularımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi bilinçlendirmemiz, farkındalıklarını artırmamız lazım. İşte bu yarışmada tam onun için düzenlenmiş bir yarışma. Çocuklarımızı bağımlılığa karşı bir risk değil, bağımlılıkla mücadelede yanımızda, yakınımızda beraber mücadele ettiğimiz insanlar haline getirelim.”

  Yarışmanın, gençlerin ve çocukların yeteneklerinin keşfedilmesine de imkan sağladığını aktaran Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve ilde bu yarışmaya katılımı sağlama konusunda mücadele veren Milli Eğitim İl Müdürü, Yeşilay Şube Başkanı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etti.

  Bağımlılıkla topyekûn mücadelenin devam edeceğine işaret eden Karaloğlu, şunları aktardı:

  “Bağımlılığa feda edebilecek tek bir yavrumuz, gencimiz, insanımız yok. Ama maalesef toplumda bağımlılarımızda var. Onların bir taraftan tekrar bağımlılıktan kurtulması, tedavi edilmesi, tedavi sonrası rehabilitasyon süreçlerinin tamamlanması, sonrasında hayata katılması konusunda da Diyarbakır da mücadelelerimiz var.”   

  Karaloğlu konuşma sonrasında, edebi ve görsel eserler alanlarında dereceye giren öğrencilere madalyalarını ve hediyelerini verdi.

  Törene İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihat Tekin, Yeşilay Bölge Koordinatörü Muhammed Ay, Yeşilay Şube Başkanı Mesna Şimşek, dereceye giren öğrenciler, velileri ve öğretmenleri katıldı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen