• Karakuş riskleri önemsemeden Diyarbakır’a 7,5 milyon TL yatırım yaparak elini taşın altına koydu

  Karakuş riskleri önemsemeden Diyarbakır’a 7,5 milyon TL yatırım yaparak elini taşın altına koydu
  Karakuş riskleri önemsemeden Diyarbakır’a 7,5 milyon TL yatırım yaparak elini taşın altına koydu
  23.07.2019 Salı

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - Karakuş Gold Group Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Şeyhmus Karakuş, Ülkemizdeki piyasa durgunluğuna rağmen riskleri önemsemeden Diyarbakır’a önemli bir yatırım yaptı. İnşaat ve sağlık sektörü başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Karakuş Gold Group, toplam 7,5 milyon TL’ye mal olan Diyarbakır ve bölgede ilk, Türkiye’de ise en büyük Poligon Restoran Cafe’sini açarak bu alanda da Diyarbakır halkına hizmete başladı.

  İnşaat ve sağlık sektörü başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Karakuş şirketler grubu, Diyarbakır ve bölgede ilk, Türkiye’de ise en büyük Restoran Cafesini açarak bu alanda da Diyarbakır halkına hizmete başladı. Karakuş Gold Group Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Şeyhmus Karakuş, 4 aylık bir çalışmanın ürünü olarak Diyarbakır’a kazandırdıkları işletmenin 7,5 milyon TL’ye mal olduğunu söyledi.

  “MEMLEKETİME KARŞI DUYDUĞUM SEVGİ BAŞKADIR”

  Farklı iş kollarında yüzlerce çalışanı bulunan Karakuş Grubun kente böyle bir işletme açmasıyla önemli bir sosyal tesis açığını da kapattıklarını aktaran Karakuş, “Diyarbakır ve bölgede ilk olan Türkiye’nin de en büyüğü olma özelliği taşıyan Hanzade Restoran Cafe ve Poligon önemli bir çalışma sonrasında ortaya çıktı. 7,5 milyon TL’ye mal olan bu yatırımımız Diyarbakırlı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Bu mekan bizlerin değil onlarındır, öncelikle bunun böyle bilinmesini istiyorum. İnsanların parasını yastık altı yaptığı bir dönemde bu yatırımını yapmamdaki en başta ve en önemli olan sebep kesinlikle memleketime karşı duyduğum sevgidir. Bu ilk planda gelir, sonra gençlerimize iş kapısı açmak ve kentte nezih bir mekan anlamında sosyal bir ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için böyle bir yatırım yaptım. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.

  “HANZADE İÇİMDE OLAN BİR MEKAN VE MERAKTI”

  “Diyarbakırlı oluşum ve buraya olan sevdamdır” diyen Karakuş Gold Group Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Şeyhmus Karakuş, bütün yatırımlarını bu kentte yapacağını ve gençlere daha çok iş imkânı sağlamak için her zaman büyük bir gayret içerisinde olacağını söyledi. Hanzade fikri için,  “Yurt dışındaki geziler ve kendi açımdan hep istediğim hayalini kurduğum bir oluşumdu. İçimde olan bir mekan ve meraktı. Aile ve iş ortamından dolayı bir sosyal açığımız vardı. Aile ortamının rahatlığın olduğu mekanlar maalesef pek bulunmuyor bölgede. Alkolsüz bir mekan olması, akşam saatlerinde piyano ve keman eşliğinde misafirlerimizi ağırlamak onlara bölgenin mistik tadını, yöresel yemekleri başta olmak üzere tüm tatlarını ve tabiî ki misafirperverliğini göstermek istiyoruz. Aile ortamı başta olmak üzere, iş ve sanat dünyası ile bürokratların da rağbet göstereceği bir mekan oluşturduk inşallah” dedi.

  DİYARBAKIRLILARI NASIL BİR ORTAM BEKLİYOR?

  “Diyarbakırlıları Hanzade’de nasıl bir ortam bekliyor?” sorusuna Karakuş Gold Group Yönetim Kurulu Başkanı İş adamı Şeyhmus Karakuş, şöyle dedi:

  “Anlatmakla bitmez diye düşünüyorum. A dan Z ye insanlarımızın oturabileceği, hafta sonu açık büfelerin ve müzik eşliğinde bir nezih ortamın Diyarbakır ve Diyarbakırlılar için iyi olacağını düşünüyorum. İnsanları memnun etme ve misafiriyle geleni mahcup etmemek için uğraş göstereceğiz. Diyarbakır misafirperverliğini göstereceğiz. Yöresel yemeklerimizden ve kültürümüzden her şeyi bulabilecekleri bir mekan. Bölge olarak kebap düşkünlüğümüz var. 15 çeşit kebap bulunmakta. Aşağı yukarı her şeyi bulabilirler burada. 4-5 ay içerisinde burayı bitirdik. Güzel ve şirin bir ortam yapmak istedik. Fiyatları yüksek tutmadık. Diyarbakır ve bölge durumu göz önünde bulundurularak ciddi anlamda uygun fiyatlar koyduk. Sabah 8 ve gece 12 arası faaliyet göstermekteyiz. Kapılarımız bütün Diyarbakır halkına açık. Gelin görün mutlu olun.

  ÇOCUKLARDA DÜŞÜNÜLDÜ

  Çocuklar için 120 metre civarında bir kapalı alan yaptık.  Aileler için çocuklar kendilerini daha rahat hissetsinler diye park yaptık. Orada çocuklar görevlilere teslim edilebilecek ve aileler daha rahat bir ortamda olacaklar.”

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen