• İstanbul seçimini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu kazandı

  İstanbul seçimini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu kazandı
  İstanbul seçimini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu kazandı
  23.06.2019 Pazar

   

   

  İSTANBUL - Yüksek Seçim Kurulunun 31 Mart İstanbul seçim sonuçlarının iptali kararının ardından İstanbul halkı bir kez daha sandık başına gitti. Seçimde kesin olmayan sonuçlara göre; Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, 700 bini aşkın bir oy farkıyla seçimi kazandı. Adaylar seçim sürerken birbiri ardına çıkıp açıklamalarda bulundu. İlk olarak kameraların karşısına geçen Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmasında bulunan tüm gönüldaşlarına teşekkür ederken, rakibi İmamoğlu’nu da tebrik ederek başarılar diledi. Ardından kameralar karşısına geçen İmamoğlu da, 16 Milyon İstanbullu arasında hiçbir ayrım yapmadan hizmet edeceğini hatta merkezi hükümet ile de işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

  Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 31 Mart İstanbul seçim sonuçlarının iptali kararının ardından dün milyonlarca İstanbullu vatandaş İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını seçmek için tekrar sandık başına gitti.

  İstanbul'daki 31 bin 342 sandıkta, 10 milyon 560 bin 963 seçmen yeniden oy verdi. Yüksek bir katılımın olduğu seçimlerde oy verme işlemi saat 08.00’de başlayıp 17.00’de sona erdi.

  İstanbul halkı yapılan seçimle, 5 yıl boyunca görev yapacak Büyükşehir Belediye Başkanı'nı seçti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 4 parti ve 17 bağımsız aday yarıştı. Yeniden yapılan seçimde, 31 Mart'ta kullanılan oy pusulaları ölçü alındı. Pusulada sırasıyla Saadet Partisi, Vatan Partisi, CHP ve AK Parti yer aldı.

  Seçimde kesin olmayan sonuçlara göre; Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, 700 bini aşkın bir oy farkıyla seçimi kazandı. YSK’nın önümüzdeki günlerde kesin sonuçları açıklaması bekleniyor. (Haber Merkezi)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen