• İletişiminiz kadarsınız!

  İletişiminiz kadarsınız!
  İletişiminiz kadarsınız!
  20.05.2019 Pazartesi

   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda ‘Dijital Dünya’da Tecrübenin Yeri’ paneli büyük ilgi gördü. ‘İletişiminiz kadarsınız’ sloganıyla yapılan etkinlikte Kardelen Otomotiv Group Genel koordinatörü Hüseyin Tetik konuşmacı olarak yer aldı.

  Dicle Üniversitesi’nde gençlere yönelik bir etkinlik daha düzenlendi. Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda yapılan panelde öğrencilere dijitalleşme anlatıldı. Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bedrettin Kolaç, Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Bulut ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrencinin katıldığı etkinlikte dijital teknoloji, dijital teknolojinin sunduğu olanaklar, dijital dünyanın avantaj ve dezavantajları anlatıldı.

  Etkinlikte kürsüye önce Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Zeynel Abidin Acay geldi. Acay, “Dijital teknolojiye bağlı olarak dijitalleşmenin bireylere sağladığı yararları ve hayatımızı kolaylaştıran yönlerini biliyoruz. Onca artıları yanında eksilerini de hesap edersek, toplumlarda küresel krizlere, art niyetle kullanılmasıyla insanlığa faydadan çok zarar getirebileceğine dikkat çekmek istiyorum. Mühim olan dijital hayatın bireylere sağladığı faydayı ön planda tutmaktır” dedi.

  Genç yönetici adaylarının final sınav haftalarının sonuna doğru gerçekleşen etkinlikte Kardelen Otomotiv Group Genel koordinatörü Hüseyin Tetik, öğrencilerle buluştu. Tetik, İletişimin önemi, kişinin kendi dünyası ile iletişimi ve buradan sağlayacağı kazanımları, dijitalleşme, değişen Müşteri kavramı gibi konuları Türkiye ve Dünya’daki sayısal datalar ile destekleyerek öğrencilere kısa süreli bir dijital mentörlük yaptı.

  Oldukça yararlı geçen ve büyük ilgi gören panelde öğrenciler, bu bilgileri oldukça yararlı bulduklarını ifade etti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen