• İletişim Başkanlığından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin açıklama

  İletişim Başkanlığından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin açıklama
  İletişim Başkanlığından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretine ilişkin açıklama
  12.11.2019 Salı

   

  İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Trump'ın daveti üzerine 12-13 Kasım'da ABD'ye çalışma ziyaretinde bulunacağını, iki liderin görüşmesinde özellikle Suriye'nin görüşüleceğini açıkladı.

  İletişim Başkanlığından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD ziyaretine ilişkin basın açıklaması yaptı. Başkanlıktan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump’ın davetine icabetle, 12-13 Kasım 2019 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ne bir çalışma ziyaretinde bulunacağı belirtildi.

  Açıklamada şunlar kaydedildi:

  "Ziyaret kapsamında, Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanıyla biraraya gelecek, mevkidaşıyla birlikte heyetlerarası görüşmelere başkanlık edeceklerdir. Görüşmelerde, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkiler tüm veçheleriyle ele alınacaktır. Temaslar kapsamında, Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, işbirliği ve eşgüdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıca, ABD Ticaret Odası’nın evsahipliğinde düzenlenecek toplantıda işinsanlarına hitapta bulunacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Maryland Eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi’ni ziyaretle, vatandaşlarımız, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle buluşmaları da planlanmıştır." (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen