• İçişleri Bakanlığı: Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiasına kayıtsız kalamayız

  İçişleri Bakanlığı: Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiasına kayıtsız kalamayız
  İçişleri Bakanlığı: Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiasına kayıtsız kalamayız
  21.09.2020 Pazartesi

   

  İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün "150 derneğin silahlandığı" iddialarına yönelik açıklama yaptı.

  Ersoy, Twitter hesabından, bir haber sitesinde yer alan 'Cübbeli Ahmet: Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım' başlıklı haberi alıntılayarak paylaşımda bulundu.

  Ersoy, "Bakanlığımızca, bugüne kadar selefi derneklerle ilgili yapılan denetimlerle birçok dernek kapatılmış, birçoğuna para cezası uygulanmıştır. İç Güvenlik Stratejileri Başkanlığı’nca da konunun önemine binaen 1,5 yıllık kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır. Mesele aynı hassasiyetle takip edilmeye devam edilecek, idari ve adli süreçler işletilecektir." dedi.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Ersoy'un Twitter'daki bu açıklamasını retweet ederek kendi sayfasında paylaştı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen