• İçinde 1 milyon 200 bin liralık çekin bulunduğu çantayı çalıp kayıplara karıştılar

  İçinde 1 milyon 200 bin liralık çekin bulunduğu çantayı çalıp kayıplara karıştılar
  İçinde 1 milyon 200 bin liralık çekin bulunduğu çantayı çalıp kayıplara karıştılar
  23.11.2020 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır’da bayilerden tahsilat yapan bir kişi, içinde 1 milyon 200 bin liralık çekin bulunduğu çantayı aracında bırakıp tahsilata devam etti. Bu sırada kendisini takip eden motosikletli 2 kişi, aracın camını kırıp çantayı alarak kayıplara karıştı. Olay anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

  Olay, 17 Kasımda Bağlar ilçesi İskanevleri semtinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Ü.B., bayilerden tahsilat yapmak için bölgeye geldi. Daha önce tahsilat yaptığı paralar ve içinde 1 milyon 200 bin liralık çekin de bulunduğu çantayı aracın içinde bırakan Ü.B., çevredeki bayilerden tahsilata devam etti. Bu sırada kendisini takip eden motosikletli 2 kişiden biri, park edilen aracın etrafında keşif yaptı.

  YANINDAN GEÇEN HIRSIZI FARK ETMEDİ

  Bir süre sonra şahıslardan biri aracın camını kırarak içinde 1 milyon 200 bin liranın bulunduğu çantayı alıp uzaklaştı. Tam bu sırada Ü.B., başka bir aracın arkadaşından dolanması nedeni ile hemen yanından geçen hırsızın elinde bulunduğu çantasını fark edemeyerek aracına ilerledi. Talihsiz adam, her şeyden habersiz aracına doğru ilerlerken hırsızlar da kayıplara karıştı. Tüm bu anlar güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi.

  1 Milyon 200 Bin Liralık Çekin Sahibi Konuştu

  Aracında bulunan 1 milyon 200 bin liralık çekin çalındığı Ömer Baytar, İhlas Haber Ajansına konuştu. Bayi ziyareti sırasında aracındaki çantanın çalındığını belirten Baytar, çeklerin iptali için işlemlerin başlatıldığını, olayın başkasının başına gelmemesi için de hırsızların yakalanmasını istediğini söyledi.

  "BAŞKALARININ BAŞINA GELEMEMESİ İÇİN BU ŞAHISLARIN YAKALANMASINI İSTİYORUZ"

  Ömer Baytar, şahısların biran önce bulunması ve başkalarının da bunları yaşatmaması için çağrıda bulundu. Baytar, “17 Kasım günü müşteri ziyaretine geldim. İşimi bitirip çıktığımda aracımın kurcalandığını ve çantamın çalındığını fark ettik. Güvenlik kameralarında inceledikten sonra hırsızın girip nasıl götürdüğünü gördük. Karakola gidip şikayette bulunduk, iş çantamın içerisinde yaklaşık 1 milyon 200 bin liralık müşteri çeklerimiz bulunmaktaydı. Gerekli tüm yasal işlemler başlatıldı, motosikletli 2 kişi gelip alıp kaçıyor. Çeklerin tamamının yasal işlemler başlatılarak iptali yapıldı, başkalarının başına gelememesi için bu şahısların yakalanmasını istiyoruz” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen