• İBB Başkanı İmamoğlu’nun “yeni araç ihalesi” tepki çekti

  İBB Başkanı İmamoğlu’nun “yeni araç ihalesi” tepki çekti
  İBB Başkanı İmamoğlu’nun “yeni araç ihalesi” tepki çekti
  17.10.2019 Perşembe

   

  İSTANBUL - “Belediyede araç fazlası var” diyerek israf yapıldığı gerekçesiyle araçları Yenikapı'da toplatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni araç ihalesiyle gündeme geldi.

  Seçim döneminde ve 23 Haziran'ın ardından “israf” olduğu iddiasıyla belediyeye ait araçları Yenikapı'da toplatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihale duyurusuna bile çıkmadan ‘acil ihtiyaç’ kapsamında adrese teslim 1 milyon liralık araç aldı. Devamında da 140 adet araç için yeni bir ihale yayımladı.

  Depreme karşı alınacak önlemler ve hasar tespit çalışmaları yapılırken İBB, aynı gün apar topar araç kiralama yoluna gitti. “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” maddesinden yararlanarak gerçekleştirilen ihalede, 1 milyar 152 bin 810 TL karşılığında 3 aylığına araç kiralandı. Kiralanan araçların Otokoç’tan kiralanması ise dikkatlerden kaçmadı. (İLKHA)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen