• Hyundai CEO’su Yoon’dan Vali Güzeloğlu’na ziyaret

  Hyundai CEO’su Yoon’dan Vali Güzeloğlu’na ziyaret
  Hyundai CEO’su Yoon’dan Vali Güzeloğlu’na ziyaret
  11.07.2018 Çarşamba

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Hasan Güzeloglu, Hyundai Assan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Hyundai Türkiye CEO’su Mong Hyun Yoon ile Çavuşoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Çavuş’u kabul etti.

  Hyundai Assan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Hyundai Türkiye CEO’su Mong Hyun Yoon, Diyarbakır’a 2. kez gelişi olduğunu belirterek, Kocaeli eski Valisi Hasan Güzeloğlu ile dostluklarının eskiye dayandığını söyledi.

  Hyundai Türkiye CEO’su Mong Hyun Yoon, kente gelişin nedeninin hem Diyarbakır Valisi Hasan Güzeloğlu ziyaret etmek hem de Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük plazası olacak olan Hundai Çavuşoğlu inşaatını yerinde görmek olduğunu belirtti. Sıcak sohbetin ardından Valilik makamından ayrılan CEO Yoon ve beraberindeki Çavuşoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Çavuş, Diyarbakır Yetkili Hundai Çavuşoğlu Palaza’ya geçti.

  YÖNETİCİLER ÇİÇEKLER İLE KARŞILADI

  Palaza girişinde CEO Yoon, çiçekler ile karşılandı. Yoon ile Çavuş, Plaza içi ve servis bölümlerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Burada konuşan CEO Yoon, Hyundai’nin İzmit’te üçüncü model olarak üretmeyi planladığı araç için uzun süredir devam eden pazarlığı bitirdiklerini, yeni yatırımla 2021’de üretime başlanacak olan B segmenti SUV modelinin Türkiye’ye özel olacağını söyledi. Yoon, “Sadece burada üreteceğimiz Türkiye’ye özel bir model olacak. Avrupa’ya ve diğer ihracat pazarlarına da Türkiye’den gönderilecek” dedi.

   

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen