• Hisarcıklıoğlu, Kaya ve Yeşil’den HDP önünde evlat nöbeti tutan acılı ailelere tam destek…

  Hisarcıklıoğlu, Kaya ve Yeşil’den HDP önünde evlat nöbeti tutan acılı ailelere tam destek…
  Hisarcıklıoğlu, Kaya ve Yeşil’den HDP önünde evlat nöbeti tutan acılı ailelere tam destek…
  20.10.2019 Pazar

   

  Abdussemet KARAŞ
  DİYARBAKIR - Diyarbakır’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen ailelerle bir araya gelerek desteklerini sundu. Başkanlar Hisarcıklıoğlu, Kaya ve Yeşil, evlat nöbeti tutan ailelerin yanlarında olduklarını ve gerekli tüm desteği sağlayacaklarını ilettiler. Acılı aileler ise TOBB, DTSO ve DTB’nin desteğini almalarından ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
  HİSARCIKLIOĞLU, KAYA VE YEŞİL EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERLE BİRARAYA GELDİ
  Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil ve bazı STK temsilcileri ile birlikte, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile HDP Diyarbakır İl Başkanlık Binası önünde 50 güne yakındır evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya geldiler.
  TOBB, DTSO VE DTB GİBİ KURUMLARIN DESTEĞİNİ ALMAK MUTLU ETTİ
  Diyarbakır Öğretmen Evi’nde gerçekleşen ziyarette çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla evlat nöbeti tutan ailelerle birlikte yemek yiyen Başkanlar Hisarcıklıoğlu, Kaya ve Yeşil, ailelerle tek tek görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulunup, yanlarında olduğunu söyledi. Gerekli tüm desteği sağlayacaklarını ileten başkanlar Hisarcıklıoğlu, Kaya ve Yeşil’in desteğini alan acılı aileler ise TOBB, DTSO ve DTB gibi kurumların desteğini almalarından ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ziyarette herhangi bir açıklama yapılmazken, görüşme basına kapalı devam etti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen