• Hayrat Yardım, Diyarbakırlı hayırseverlerin desteğini bekliyor

  Hayrat Yardım, Diyarbakırlı hayırseverlerin desteğini bekliyor
  Hayrat Yardım, Diyarbakırlı hayırseverlerin desteğini bekliyor
  09.08.2019 Cuma

   

  Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR - Hayrat İnsani Yardım Derneği Diyarbakır Temsilciliği’nin tarihi Nebi Camii önünde açmış olduğu kurban bağışı standı ile Diyarbakırlı hayırseverlerin desteğini bekliyor. Dernek 10 Ağustos tarihi akşamına kadar hizmet verecek. 

  Hayrat İnsani Yardım Derneği Diyarbakır Temsilciliği tarafından başlatılan kurban bağışı kampanyası devam ediyor. Hayrat Derneği, tarihi Nebi Camii önünde açmış stantta hayırseverlerin kurban bağışı başvurularını alıyor. Stant, 10 Ağustos Cumartesi günü akşam saatlerine kadar hizmet verecek.

  DİYARBAKIR’DA YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI..

  Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin yapmış olduğu çalışmaları anlatan Diyarbakır Temsilcisi Osman Açıkalın, “Son yıllarda milyonlarca mazlumun yarasını saran ve dünyanın en çok yardım yapan ülkesi konumunda olan Türkiye, insanlığın vicdanını temsil ediyor. Hayrat Derneği, Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde 300 koordinasyon merkezi ve yurt dışında 22 ülke temsilciliğiyle, 5 kıta ve 70 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmakta, yurt içinde ve yurt dışındaki kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışmalar yürütmektedir. Biz, Diyarbakır’da Hayrat İnsani Yardım Temsilciliği olarak; 2019 yılı içerisinde hayırsever halkımızın desteği ile Ramazan ayında Diyarbakır genelindeki ihtiyaç sahiplerine kumanya/gıda kolisi yardımı yapıp bağışçılarımızın zekât ve fitrelerini ulaştırmaya köprü olduk. Onlarca yetim sponsorumuz var. Afrika’ya binlerce Kur’ân-ı Kerîm ve Elif- Ba gönderdik. Afrika’da ve Arakan’da su kuyusu açtık, Yemen’de tankerlerle su dağıttık.  Bayramlarda yüzlerce yetim ve mazlum çocuklara bayramlık hediye dağıtımı yaptık. Suriye’de kalmış ve Türkmen bölgelerde yaşayan kardeşlerimize yardım tırı göndermiş bulunmaktayız” dedi.

  2 MİLYON 800 BİN KİŞİYE KURBAN ULAŞTIRILDI..

  Kurban yardımları ile ilgili bilgiler veren Açıkalın, şunları söyledi: “Şimdiye kadar bu yardım çalışmalarına destek olan halkımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Halihazırda devam eden, husussan yurtiçi ve yurtdışındaki kurban faaliyetlerimiz için yine tüm halkımızdan, yardımlarını mazlum kardeşlerimize ulaştırmak noktasında destek ve gayretlerini bekliyoruz. Zira birçok vesileyle desteklerinizi ilettiğiniz Müslüman coğrafyalar, Kurban Bayramı’nda da kardeşlerinden gelecek yardımları bekliyor. Hayrat Yardım, son 3 yılda kurbanlarınızı yaklaşık 2 milyon 800 bin kişiye ulaştırdı. Onlarca ülke ve bölgede yapılan kurban çalışmalarında ekiplerimiz binlerce kilometre yol kat ederek emanetleri sahiplerine iletti. Yemen, Arakan, Suriye ve diğer tüm mazlum coğrafyalarda milyonlarca Müslüman, günlük gıda ihtiyacını karşılayamıyor. Bu durumu fırsat bilen misyoner kuruluşlar ise o bölgelerde hem yardım hem de dini propaganda yapıyor. Desteklerinizle bu bayram da kardeşlerimiz için yola çıkıyoruz. Bu sene de inşallah Pakistan’a gideceğiz. Pakistan’da kurban kesmenin yanında, oradaki yetim çocuklara da bayram hediyeleri ve hafızlık talebeleri için de Kur’an-ı Kerim ve Elif- Ba götürüp dağıtacağız.  Siz de Allah’a yaklaşma vesilesi olan Kurban Bayramı’nı kardeşlerinizle beraber ihya edebilir, iyiliği kurbanla yayabilirsiniz. Kardeşlerinize destek olmak için banka hesap numaralarımızı kullanabilir veya www.hayratyardim.org sitemizden online bağış yapabileceğiniz gibi, standımızı ziyaret ederek makbuz karşılığında, temsilci ve yetkililerle irtibata geçerek bulundukları yere gelerek makbuz ve dekont vermek suretiyle de bağışta bulunabilirsiniz”

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen